Варто замислитись

Христос одного разу вселяється в серце?

До Ефесян 3:16-17: «Щоб Він дав вам за багатством слави Своєї силою зміцнитися через Духа Його в чоловікові внутрішнім, щоб Христос через віру замешкав у ваших серцях, щоб ви, закорінені й основані в любові».

Павло молиться про те, щоб Христос замешкав у серце ефеських віруючих. І я думаю, що ефесяни йому не опонували, і не говорили, що все вже зроблено, Ісус вже в серці. Вони розуміли, що недостатньо одного разу. Їм потрібно «силою зміцнитися через Духа Його в чоловікові внутрішнім».

Звичайно, Ісус поселяється в душі віруючого в момент звернення. І це факт. І що ж, Йому тепер потрібно ще кілька разів вселитися в наше серце? Я думаю, що мова не про заселення. Христос в’їхав у внутрішній будинок людини зверненого до Нього один раз і одноразово. Про що ж говорить апостол Павло?

По-перше, про пізнання. Наше християнське життя – це не тільки віра в історичні події смерті й воскресіння Ісуса Христа. Це пізнання Його. Христос хоче постійно вселятися в серця наші, і кожен раз це може відбуватися через одкровення Його особистості, Його характеру, Його натури. Саме так пізнавали нашого Господа учні – не за раз, але кожен день. Апостол Павло в багатьох своїх посланнях пише про те, що не перестає молитися за віруючих, щоб вони пізнавали Ісуса Христа ще більше. У день мого увірування Христос увійшов в моє серце. Але це не кінець пізнання, а тільки початок його.

Читайте також:

По-друге, про затвердження. Макдональд коментує цей текст так: «Серце християнина стає будинком Христа, місцем, де Йому подобається перебувати, як в будинку Марії, Марфи й Лазаря у Віфанії. Насправді апостол молиться про те, щоб панування Христа простягалося на книги, які ми читаємо; на роботу, яку виконуємо; на їжу, яку їмо; гроші, які витрачаємо; слова, які вимовляємо, – тобто на найдрібніші деталі нашого життя. Чим більше ми зміцнені Духом Святим, тим сильніше будемо схожі на Самого Господа Ісуса».

Схожі статті

По-третє, про з’єднання. Де-юре Христос живе в дітях Божих, але фактично ми можемо віддалятися від Нього суєтою і своїми гріхами. У своєму короткому посланні Лаодикійській церкві (Одкровення 3 розділ) Христос викриває Свою Церкву у самообдуренні, в завищеній самооцінці та оцінці своїх відносин з Ним.

«Бо ти кажеш: Я багатий, і збагатів, і не потребую нічого. А не знаєш, що ти нужденний, і мізерний, і вбогий, і сліпий, і голий!» (Одкровення 3:17).

Христос стукає у двері не грішників тут, а у двері церкви, в будинку Своїх людей, бажаючи вечеряти, тобто мати близькі стосунки з ними. І увійде через покаяння, через те, що вони почують Його голос і відчинять двері. «Кого Я люблю, тому докоряю й караю того. Будь же ревний і покайся!» (Одкровення 3:19).

Тому не гріх запросити Ісуса Христа у своє серце ще раз і ще раз, правда вже не в сенсі заселення, а в для пізнання Його, затвердження в Ньому і з’єднання з Ним.

Автор: Екзистенція

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button