Блог Себастьяна Тегзи

Про українську заздрість, зрадників та святенництво

Одна українка, з якою ми є хорошими друзями, кілька місяців тому виїхала з чоловіком та дитиною до Канади. Виїхала з Україною в серці, так сказати. Тут нещодавно вона зробила 200 штук простих різдвяних поробок і продала їх, зібравши 3300 канадських доларів. І передала в Україну. Інший мій хороший друг, який виїхав зі своєю сім’єю в Німеччину, також з Україною в серці, переказав на батьківщину близько 3000 євро. І це все за умови доволі важкої адаптації на чужині та необхідності піклуватися про свою сім’ю. Ці люди в Україні ніколи не мали б можливості так щедро підтримувати свою країну в цей важкий час. І це тільки одинокі випадки. Усіх же буде просто безліч.

Проте для багатьох сьогодні вони є зрадниками, які втекли з України й тільки шукають собі хорошого життя та комфорту. І це, на жаль, кричуща сліпота і короткозорість продиктована банальною заздрістю. Даруйте за прямолінійність. Потрібно розуміти, що війну неможливо виграти одним тільки військом. Не менш важливим є тил. І ним є вся українська спільнота, як в Україні, так і в розсіянні. І вкрай важливою є єдність. Бо саме в єдності сила. І в минулому саме через брак єдності українці не раз втрачали свій історичний шанс на власну державу. Не всі можуть бути вояками, але всі можуть бути корисними. Не всі мають залишатися в країні, але всі можуть її підтримувати. В цьому полягає соборність України. Натомість у нас часто перемагає українське сектантство, коли є правильні українці й неправильні, прямі й пряміші.

Святенництво – це не тільки релігійна вада, але також і культурна. І наша українська ментальність надзвичайно сильно просякнута святенництвом. Нам варто частіше перечитувати біблійні притчі Ісуса про митаря і фарисея, про робітників одинадцятої години та блудного сина і його старшого правильного брата-фарисея. У нас, на жаль, так багато «правильних» українців. А останніми днями це особливо загострилося. Кожен, хто побував у групах українців за кордоном у фейсбуці, чи то Канади, чи Британії, чи Штатів, той знає, що треба тисячу разів подумати, перш ніж щось там запитати, бо просто безжально захейтять. Свої ж. А краще взагалі не писати. Бо токсичність в них просто зашкалює. Нападки, осуд, грубість, хамство, уїдливість, непрохані поради, моралізаторство та святенницькі повчання. Рівно як фарисеї на сторінках Євангелій.

Читайте також:

Всі вже напевно чули численні історії про українців, які спокою не мають, бо в сусідів є світло, а в них немає. Знаєте, якщо національною українською рослиною є калина, то такою твариною у нас поза всякою конкуренцією є жаба. Хоч на прапор її поряд з тризубом став. Жарти жартами, а заздрість – це надзвичайно серйозна зараза. Христос був розп’ятий саме через заздрість. Гріхопадіння почалось із заздрості: «Бог вас дурить, Йому краще ведеться як вам, візьміть заборонений плід і станете як Він». Людина є цілком щасливою, аж ось комусь, як нам здається, є краще, ніж їй. І все, щастя як і не було. Хтось виїхав за кордон, а я залишився. І все, від спокою і слід прохолов. А високоморальні й правильні звинувачення для «зрадників» розум знайде. Легко. Далеко не треба ходити. Тільки от жаба від цього щасливішою чомусь не стає. Їсть, гризе, з’їдає, але ситою не стає, бо надуманою правотою не вдовольняються. Задоволеним стає серце через доброзичливість, безкорисність та великодушність.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Себастьян Тегза

Народився 1981-го року на Закарпатті. Одружений. Батько трьох дітей. Бакалавр соціології та богослів'я. В минулому священнослужитель Греко-Католицької Церкви. Сьогодні член Євангельської Церкви Святої Трійці в м. Хуст. Початкуючий письменник.

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. Все правильно й дуже актуально: прямо в точку. І в історичному, і в сьогоднішньому аспектах.
    І до сказаного, мабуть, важко щось ще додати, а особливо – принципово-світоглядного.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button