Блог Себастьяна Тегзи

Про батьків і дітей

Одна з найгірших картин – це коли батьки ображаються на своїх дітей, постійно вказують їм, які вони неправильні й дивуються, звідки вони такі взялись. Немає більшої сліпоти й святенництва, ніж це. Друзі, будьмо чесні: ваші діти – це ви самі, ваше відображення, тому ображайтеся на себе, а не на них, зверніть увагу на свої недоліки й подумайте краще, що з вами не так. Ваші діти не впали з неба, їх не підкинули вам чужі люди, вони народились від вас, – це ваше дзеркало. Не треба вдавати, що ви ангели й жалітися в душі на своїх дітей. Жалійтеся на себе. А дітей любіть.

Кажуть, Давид був далеко не найкращим батьком. І це є правда. Адже він не вберіг свого власного сина Авесалома, який повстав проти нього, хотів убити його і заволодіти його царством. Але після всього, що цей горе-син йому накоїв, Давид не проклинає його, а гірко оплакує. І оплакує не себе, мовляв, як сильно він постраждав, а сина, якого втратив. Коли Авесалом загинув і Давидові принесли радісну звістку про його смерть, він не зрадів, а почав гірко голосити. Так, що аж начальник війська докорив йому за це:

«Сьогодні покрив ти соромом обличчя усіх твоїх слуг, що спасли нині життя твоє, твоїх синів, твоїх дочок, твоїх жінок і твоїх наложниць, бо ти любиш тих, хто тебе ненавидить, і ненавидиш тих, хто тебе любить! Ти бо сьогодні показав, що воєводи й слуги у тебе ніщо; бо тепер я знаю, що як би Авесалом був живий, а всі ми сьогодні вмерли, ти був би нині задоволений. Ото вставай тепер, вийди та й промов приязно до твоїх слуг, бо, клянусь Господом, коли ти не вийдеш, цієї ж ночі ніхто не зостанеться з тобою. А це буде гірше тобі за все лихо, що спало на тебе від твоєї молодости». (ІІ Сам.19:6-8)

Так, Давид був поганим батьком, але з іншого боку він є хорошим прикладом для нас. Бо жалів не себе, а сина. Бо любив не себе, а сина. Бо не робив із себе ангела, а був людиною. Був грішником, але грішником чесним, а не лицемірним святенником. Він знав, що Авесалом − це його син і що сам він нічим не кращий за нього.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Себастьян Тегза

Народився 1981-го року на Закарпатті. Одружений. Батько трьох дітей. Бакалавр соціології та богослів'я. В минулому священнослужитель Греко-Католицької Церкви. Сьогодні член Євангельської Церкви Святої Трійці в м. Хуст. Початкуючий письменник.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button