Християнська етика у школах України: Громадська рада при МОН підтримала посібник для 5 класу та навчальну програму

8 червня під час свого засідання Громадська рада з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України підтримала викладання християнської етики у школах, зокрема навчальний посібник для 5 класу та навчальну програму. А 9 червня керівництво Громадської ради та Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій наголосили, зокрема, на важливості підписання угоди про співпрацю.
Джерело: sobor.com.ua
Учасники зустрічі під час засідання 8 червня обговорили актуальні питання забезпечення подальшого викладання курсів морально-духовного спрямування та заслухали інформацію про проведення Всеукраїнських конкурсів «Юні знавці Біблії» та «Вчитель року з предметів духовно-морального спрямування».
Зокрема, Громадська ради підтримала навчальний посібник для 5 класу «Духовність і мораль в житті людини і суспільства» (автори В. М. Жуковський, І. Л. Сіданіч та інші) та модельну навчальну програму для закладів загальної середньої освіти «Основи християнської етики. 5–6 класи» (Жуковський В. М, Самолюк Г. С., Єрмак Г. В. та інші»).
Зазначається, що у батьків буде право самим обирати курси морального спрямування для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти.
Також під час засідання присутні вирішили провести робочу зустріч для визначення обґрунтованості зауважень щодо посібника і програми.
Раніше, 30 травня 2022 року, комісія з громадянської освіти, правознавства, етики та предметів морального спрямування при МОН України розглянули програму і посібник. В результаті учасники вирішили відхилити програму і направити посібник на доопрацювання. Це означає позбавлення батьків можливості обирати для своїх дітей викладання курсів морального спрямування.
На практиці це нав’язування дітям певних програм – або з етики, або доволі сумнівної програми «Культура добросусідства», яка містить елементи прямої пропаганди «гендерної ідеології». Тобто тоді не буде можливості обрати альтернативні курси, сформовані на засадах традиційних для українського народу моральних і духовних цінностей.
Окрім того, наступного дня, 9 червня, відбулася зустріч керівництва Громадської ради з Міністром освіти і науки України С. М. Шкарлетом.
Присутні наголосили на важливості підписання Угоди про співпрацю й обговорили нагальні питання забезпечення подальшого викладання курсів морально-духовного спрямування у закладах освіти України.
Також під час зустрічі керівництво Громадської ради та ВРЦіРО підтримали ініціативу Університету менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук України та Національного університету «Острозька академія» щодо спільного проведення навчальних семінарів для педагогів щодо особливостей реалізації програм «Духовність і мораль в житті людини і суспільства» й «Основи християнської етики. 5–6 класи».
Нагадаємо, Президент Польщі Анджей Дуда ухвалить рішення щодо внесення змін до законодавства про освіту, спрямованих на захист польських школярів від розбещення в рамках «статевої освіти» та нав’язування ідеології ЛГБТ. Детальніше читайте за посиланням.