СвітХристиянські новини

Прем'єр Угорщини: Переслідувані християни допоможуть врятувати Європу

56-річний Віктор Орбан виступив із промовою у Будапешті на другій Міжнародній конференції з питань переслідування християн. Прем’єр-міністр Угорщини вважає, що християни, яких сьогодні захищають від переслідувань, можуть завтра врятувати Європу.
За словами Едварда Пентіна з Національного католицького реєстру, Орбан заявив : «Я переконаний, що для того, щоб врятувати Європу, ті, кому ми можемо допомогти, — це ті, кому ми допомагаємо зараз. Ми сіємо насіння, даємо переслідуваним те, що їм потрібно, і повертаємо від них християнську віру, любов та наполегливість».

Угорський прем’єр-міністр також пояснив, що християнська ідентичність його країни зобов’язує її допомагати іншим християнським громадам.

“Угорці вважають, що християнські цінності призводять до миру і щастя, і саме тому наша Конституція зазначає, що захист християнства є обов’язком для угорської держави”, – сказав він.  

“Це зобов’язує нас захищати християнські громади в усьому світі, що зазнають переслідувань”.

Орбан протиставляв велику кількість християн серед тих, хто страждає за свою віру з байдужістю більшої частини Європи.

“Чотири з п’яти людей, яких переслідують за віру, — це християни, а 245 мільйонів християн по всьому світу зазнають надзвичайних переслідувань”, – сказав він.

“І все-таки Європа мовчить знову і знову! Європейські політики виглядають паралізованими й не в змозі нічого зробити, наполягаючи, що це все питання загальних” прав людини”.

Прем’єр-міністр Угорщини стверджував, що переслідування християнства — це не лише напад на людей, а на цілу культуру, “в тому числі й тут, у Європі”. Це переслідування буває жорстоким, але іноді більш тонким, включаючи “обмін населенням шляхом масової міграції, стигматизації, знущань, і намордник політичної коректності».
Орбан також сказав, що беззастережне прийняття масової міграції Західної Європи є “бомбою часу” на майбутнє.
“Західна Європа вже надала притулок десяткам бойовиків ісламської держави, і неконтрольована імміграція призвела до кардинальної зміни демографії населення”, – сказав він.
Прем’єр-міністр заявив, що єдиним рішенням Європи є розкрити свої християнські корені та підтвердити свою християнську ідентичність.
Президент США Дональд Трамп США надіслав на Конференцію лист, в якому заявив, що “задоволений” тим, що Угорщина ділиться відданістю до своєї релігійної свободи. Сердечне повідомлення вголос прочитав його радник з питань внутрішньої політики Джо Гроган.

“Сполучені Штати завжди гаряче відстоювали невід’ємне право на вільне життя і поклоніння відповідно до своєї совісті та переконань”, – написав Трамп.  

“Мені приємно, що Державний секретаріат Угорщини для допомоги переслідуваних християн та програма “Угорщина допомагає” поділяють переконання Америки у відстоюванні та просуванні свободи віросповідання, і я дякую їм за те, що вони організували цей збір”, – продовжив він.

“Ця конференція є важливим нагадуванням про те, що всі ми несемо відповідальність за захист цього священного основного права”. 

Програма «Угорщина допомагає» була створена урядом Орбана у 2017 році для допомоги християнським громадам, які зазнають переслідувань. Угорські схеми покладаються на відносини між угорським урядом та самими християнськими громадами, минаючи таких стандартних посередників, як ООН та великі багатонаціональні неурядові організації. До квітня цього року проект дав еквівалент 26 200 752 доларам християнам, які живуть і працюють у своїх країнах, до яких належать п’ять країн Близького Сходу та дві країни на південь від Сахари.
За словами Томаса Д. Вільямса з Брейтбарта, угорський прем’єр-міністр наголосив на важливій ролі, яку має відігравати християнська Угорщина у світі.

“Угорці складають лише 0,02 відсотка світового населення, тож скільки це може змінити? Варто?» – запитав Орбан.

Він відповів на власне запитання, розмірковуючи про 12 апостолів, які хоч і малочисельні, але змінили світ Доброю новиною.
Прем’єр-міністр Орбан, можливо, посилався на рішення Сполучених Штатів шукати в Угорщини натхнення для направлення допомоги тим, хто її найбільше потребує. За інформацією Devex, веб-сайту новин “для глобальної спільноти розвитку”, угорські проекти послужили зразком нової ініціативи USAID “Відповідь на геноцид та переслідування”, яка була оголошена у 2018 році.
За словами міністра закордонних справ і торгівлі Угорщини Петера Сіджарто, однією з проблем допомоги християнам є антихристиянське почуття в міжнародних органах.
“Угорський уряд відкидає той підхід, який часто з’являється з боку міжнародної спільноти, згідно з яким християнська фобія та будь-яка форма антихристиянських настроїв є прийнятною”, – сказав Сіджарто сьогодні на конференції.
“У сучасних міжнародних політичних рамках він вимагає сміливості відкрито говорити про долю християн, і ті, хто прийняв запрошення взяти участь у цій конференції, також проявили надзвичайну мужність”, – продовжив він.
Міністр заявив, що протягом минулого року 2625 християн були незаконно заарештовані й що понад 1200 християнських церков у всьому світі зазнали нападу.
Сіджарто також критикував Глобальний договір ООН з міграції, заявивши, що кожна країна має право не бути джерелом, перехідною країною чи об’єктом міграції.
“Кожна країна має право вирішувати, чи хоче вона бути однією або ні однією з них, так само як і кожен має право жити в країні свого народження та жити безпечним життям там, на своїй батьківщині”, – заявив він.
“Це фундамент, на якому угорський уряд будує свою політику, коли підтримує християнські громади [за кордоном]”.
Міжнародна конференція з питань переслідування християн завершилася 28 листопада.
Джерело: lifesitenews.com
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

2 Коментарів

 1. До речі, офіційна влада країни-агресора – РФ та її, по суті, одержавлена Церква – РПЦ МП нерідко виставляють себе як, мовляв, “захисників переслідуваних християн”: в т. ч. на Близькому Сході та деінде.
  Між тим саме всередині РФ наразі спостерігається посилення – з боку її влади – утисків і дискримінації та навіть прямих переслідувань тамтешніх неправославних спільнот і, зокрема, християн-протестантів. І ось тут вельми “свіже” і водночас досить тривожне свідчення щодо цього:
  https://www.invictory.org/news/church/21257-episkop-pavel-abashin-prizval-k-molitve-o-situatsii-vokrug-protestantskih-tserkvej-rossii
  Гадаю, що і газета “Слово про Слово” також могла би долучитися до висвітлення цієї теми.
  І тут, вочевидь, не має жодного значення той факт, що нині певна частина християн-протестантів в Україні і РФ притримуються, на жаль, досить різних (відмінних) поглядів і оцінок щодо сучасних реалій в російсько-українських міждержавних стосунках. Тобто: наші брати у Христі в сусідній державі, судячи з усього, переживають не найкращі і не найпростіші часи, а тому ми – однозначно і безумовно – маємо їх підтримати і солідаризуватися з ними. Принаймні, інформаційно і молитовно.

 2. Кажуть, що війна, зазвичай, розставляє – якщо не все, то, принаймні, багато що по своїх правдивих місцях. У т. ч. геть зриває фальшиві маски та наочно демонструє хто є хто, їхню дійсну сутність.
  Так от, нинішня повномасштабна – фактично звірячо-геноцидна війна путінсько-фашистської росії проти України – зокрема і по суті – всуціль викрила справжні морально-політичні зміст і спрямованість сучасного правлячого (квазіхристиянського) режиму Угорщини та його керівництва. А також, скажімо, більшість сучасних т. зв. “євангельських християн” в рф – країні-агресорці і терористці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button