Україна

Чи законно українським дипвідомствам давати повістку та вести військовий облік за кордоном?

Згідно із затвердженою постановою (про Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів), посольства та консульства України мають інформувати українців, які перебувають за кордоном, про мобілізацію. Також дипвідомства повинні вести військовий облік за кордоном та не мають право видавати повістки поза Україною. Детальніше читайте далі.

Джерело: fakty.ua

Співробітники дипустанови повинні інформувати українців, які виїхали з України, про початок нового призову, а також сприяти поверненню додому військовозобов’язаних та резервістів під час режиму воєнного стану.

Водночас посольства та консульства мають вести військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які перебувають на тимчасовому консульському обліку, зазначає РБК-Україна. Для тих громадян, які стають на консульський облік, дипустанови України зможуть забезпечувати безпеку у разі стихійного лиха, революцій та інших надзвичайних подій, перебуваючи на території іншої країни.

Крім того, інформування про призов не означає, що дипвідомства зобов’язані або мають право вручати повістки або насильно депортувати українців з іноземних держав. Про це наголосив керуючий партнер юридичної компанії Winner Ігор Ясько.

Наразі немає чіткого механізму «сприяння» поверненню військовозобов’язаних та резервістів до України у разі проведення мобілізації та у воєнний час, зауважує адвокатка юридичної компанії Riyako&Partners Катерина Аніщенко.

Читайте також:

А для порушників, які не явились у військкомат у воєнний час під час мобілізації, стягуватиметься штраф у розмірі 3400−5100 грн, підкреслили юристи.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button