війна

Контрнаступ потребує більше часу, ніж оборона: в Україні, ймовірно, продовжать воєнний стан на три місяці

Протягом місяця Україна навряд зможе звільнити усю територію, бо перехід у контрнаступ потребує більше часу, ніж оборона. Тому в Україні планують продовжити воєнний стан на три місяці. Інша причина відповідного рішення – юридична складова. Про це заявив представник президента в Конституційному суді Федір Веніславський.

Джерело: zn.ua з посиланням на sluga-narodu.com

За його словами, Україна продовжувала воєнний стан вже двічі з 24 лютого. Нині ворог будує на окупованих територіях фортифікаційні укріплення. Тому перехід у контрнаступ – це значно складніші завдання, ніж оборона, і за місяць наші військові навряд визволять усі українські території.

Це рішення має і юридичну складову, бо коли Президент вводить в Україні правовий режим воєнного стану, а парламент – затверджує, держава повинна інформувати ООН про обмеження основоположних прав та свобод людини, пояснив Федір Веніславський.

До комітету ВРУ вже відправлений на розгляд відповідний законопроєкт, який мають підтримати більшість народних депутатів.

Зазначається, що воєнний стан передбачає можливість, зокрема, введення комендантської години та пропускного режиму, заборони проведення масових заходів, перевірки речей та документів, конфіскації майна для потреби оборони з компенсацією власникам, порушення права на таємницю листування та телефонних розмов тощо.

Нагадаємо, що за даними Міністерства реінтеграції, оновлено перелік територіальних громад, де йдуть бойові дії чи які окуповані військами РФ або оточенні. Детальніше читайте за посиланням.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button