Медіа новиниХристиянські новини

Потужні техно- та медіа-компанії об’єднаються заради створення C2PA – коаліції, яка боротиметься з дезінформацією

Кілька найбільших у світі технологічних та медіа-компаній об’єднали зусилля для боротьби з «дезінформацією та шахрайством в Інтернеті», що викликало занепокоєння щодо повного управління Інтернетом. Повідомляє www.slovoproslovo.info з посиланням на lifesitenews.com.

У прес-релізі, опублікованому 22 лютого корпорацією Microsoft, зазначається, що до комп’ютерної та програмної компанії приєднаються Adobe, Arm, BBC, Intel, Microsoft та Truepic, які разом утворюватимуть «Коаліцію за походження та автентичність вмісту (C2PA)».

Метою C2PA було б подолання того, що Microsoft назвала «поширеністю дезінформації та шахрайства в Інтернеті шляхом розробки технічних стандартів для підтвердження джерела та історії або походження медіа-контенту».

З цією метою C2PA оголосив про свій план «створити стандартизоване рішення про походження з метою боротьби з оманливим вмістом». Відповідно до згаданого «рішення», C2PA прагне дозволити величезній кількості користувачів Інтернету взяти участь у пошуку будь-якої інформації, яка вважається «дезінформацією».

У заяві йдеться:

«Організації-члени C2PA будуть спільно розробляти специфікації походження вмісту для загальних типів активів та форматів, щоб видавці, творці та споживачі могли простежити походження та еволюцію частини засобів масової інформації, включаючи зображення, відео, аудіо та документи».

У заяві C2PA вказується на характер Інтернету, що вимагає від такої організації побудови «довіри», та наголошується на необхідності співпраці між компаніями, сфера діяльності яких поширюється майже на всі куточки цифрового світу:

«Співпраця з виробниками чіпів, новинними організаціями та програмним забезпеченням та компанії-платформи мають вирішальне значення для забезпечення всеосяжного стандарту походження та стимулювання широкого впровадження в екосистемі вмісту», – пише Microsoft.

C2PA – не нова ідея, оскільки Microsoft визнає, що вона спирається на подібну, вже наявну Ініціативу автентичності вмісту (CAI) та походження проєкту. Останнє є спільними зусиллями Microsoft, BBC, CBC/Radio Canada та New York Times. Ці чотири організації згадували про «висхідну загрозу» «дезінформації» і писали, що Project Origin «створить основу для довіри до ЗМІ».

«Із заснуванням C2PA технічні стандарти будуть уніфіковані, тоді як ці два суб’єкти [CAI та Project Origin] продовжуватимуть впроваджувати, створювати прототипи та навчати у відповідних спільнотах», – оголосила Microsoft.

Головний науковий керівник корпорації Microsoft та виконавчий спонсор Project Origin Ерік Горвіц згадав, що існує «критична необхідність усунення широкомасштабного обману в Інтернеті».

У дописі в блозі про C2PA Горвіц показав, що організація є головним мотивом зустрічі в Давосі 2019 року, щорічної зустрічі Світового економічного форуму з метою організації та просування глобалістських програм та соціальної інженерії.

Горвіц писав, що ключовою частиною «боротьби з дезінформацією є розробка та впровадження технологій для підтвердження походження, автентичності та історії Інтернет-ЗМІ».

З приходом C2PA, очолюваного британською групою новин BBC та програмною компанією Microsoft, інтернет-ЗМІ, схоже, підлягає сертифікації та автентифікації організацій, що входять до C2PA, або просто відповідають її директивам та стандартам.

Читайте також:

Такі новини про утворення C2PA спричинили негативні реакції з боку деяких онлайн-платформ, оскільки люди швидко коментували потенційні загрози нової організації.

«”Бойова дезінформація” = “інформація, яку ми вважаємо за потрібну передавати плебсу”», – написав один із користувачів Twitter.

Ірландське ЗМІ Gript зазначило, що плани перевірки інформації в Інтернеті підіймають «всілякі потенційні проблеми, пов’язані з точністю та надійністю так званої» офіційної «інформації». Gript зазначив приклад повідомлень Всесвітньої організації охорони здоров’я на початку січня 2020 року, в яких стверджувалося, що не було жодних доказів передачі COVID-19 від особи до людини, перш ніж незабаром довелося змінити свої «офіційні» заяви.

Формування C2PA приходить незабаром після того, як частини думки в New York Times, один з чотирьох членів батьківської групи C2PA в Project Origin, виступали за призначення «реального царя», який буде «вирішувати дезінформацію і внутрішній екстремізм.

«Коли політики намагаються контролювати те, у що ви вірите, вони вже не є політиками. Вони за визначенням – диктатори. І якщо їм вдається контролювати те, у що ви вірите, ви вже не громадянин. Ви не вільна людина. Ви раб», – зауважив ведучий Fox News Такер Карлсон.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button