СвітХристиянські новини

Агентство ООН публікує вказівки, просуваючи «суперечливе» статеве виховання

Фонд ООН в області народонаселення випустив нові вказівки щодо всебічної сексуальної освіти, забезпечуючи систему статевого виховання для дітей шкільного віку поза межами класу. Але деякі викликали занепокоєння з цього приводу. Повідомляє The Christian Post.
Доктор Ребека Оас, директор з досліджень соціально-консервативного Центру з питань сім’ї та прав людини вважає, що «Міжнародні технічні та програмні вказівки щодо всебічної позашкільної освіти з питань сексуальності» є частиною зусиль, спрямованих на забезпечення студентів у всьому світі «отримувати суперечливу статеву освіту ООН, де б вони не знаходились».

«Це конкретне керівництво взяти цей тип освіти й упакувати його так, щоб його можна було давати студентам як за межами офіційної системи освіти, так і всередині неї», – сказала вона.

Читайте також:

Вона пояснила, що однією з основних проблем цього є те, що всебічне виховання сексуальності намагається вчити всебічному вихованню у сферах сексуальності, на відміну від викладання всебічного навчання».

«Але врешті-решт, справді, справа доходить до того, що нам потрібно, щоб батьки були обізнаними та пильними, щоб вирішити, який вплив отримують їхні діти», – підкреслила Оас.

Ця настанова не є обов’язковою для будь-якої країни, зауважила вона, і «це більше стосується надання пропозицій, які люди, яким подобається такий тип навчальних матеріалів, можуть брати як на місцевому рівні, так і на державному рівні».
Визнаючи, що «сім’я відіграє важливу роль у навчанні дітей та молоді щодо сексуальності» і що батьки «воліють бути джерелом інформації про сексуальність», керівництво ООН стверджує, що «батьки або опікуни часто не мають компетенції надати докази щодо сексуального виховання своїх дітей певного віку».
Підхід до сексуального виховання, орієнтований на батьків, пропонується як засіб правового захисту, коли «батьки/опікуни отримують освіту або підготовку для забезпечення сексуальної освіти власним дітям».
Після переліку різноманітних сценаріїв, коли батьки/опікуни навчаються всебічно сексуальному вихованню разом зі своїми дітьми та/або навчають інших батьків за такою навчальною програмою, керівництво висловлює занепокоєння тим, що батьки «бажають, щоб їхні діти відповідали домінівним гендерним нормам (які, як правило, нерівні), підкреслюючи, що «програми, таким чином, повинні допомагати батькам/опікунам моделювати рівніші гендерні установки та норми».
В керівництві зазначається, що позашкільна програма може також включати складні теми та пропагувати підхід, заснований на правах, корінних у гендерній рівності та розширенні прав і можливостей таким чином, що не завжди може бути здійсненним або прийнятним у шкільних умовах.
За їхніми словами, позашкільні програми можуть бути кращими для забезпечення продуктами сексуального та репродуктивного здоров’я та зв’язувати дітей та молодь з послугами, наставниками та іншими формами підтримки.
Керівництво передбачає, що позашкільне всебічне виховання сексуальності може сприяти досягненню «ширших цілей», таких як «сприяння зміні політики», впливаючи на уряди, які ухвалюють закони, що забезпечують «доступ молодих людей до послуг у галузі сексуального та репродуктивного здоров’я».
Викладаючи «підходи до викладання та навчання», керівництво пропонує «критичну педагогіку», яка може «розширити можливості дітей та молоді», які належать до «пригноблених груп».
Посібник забезпечує цільову програму статевого виховання для гендерних груп, молодих людей з інвалідністю, молодих людей у ​​гуманітарних умовах, молодих корінних людей, молодих лесбіянок, геїв та бісексуалів, молодих трансгендерних людей, молодих інтерсексуальних людей, молодих людей з ВІЛ, молодих людей які вживають наркотики, молодь, яка продає секс чи перебуває під вартою.
Тим, хто викладає всесвітню сексуальну освіту для трансгендерних молодих людей, рекомендується позначати схеми чоловічої та жіночої анатомій «включно», не використовуючи гендерної мови та не призначаючи частини тіла одній статі. Оас, колишній біолог-практик, назвала це положення керівництва «відразливим».
Керівництво відкидає ідею гендеру як біологічного факту.

«Усі позашкільні програми повинні включати вміст, що сприятиме розумінню статі, різноманітності та прав людини для боротьби зі шкідливими гендерними стереотипами, заснованими на статі, сексуальній орієнтації та гендерній ідентичності», – стверджується в керівництві. – “Гендерна ідентичність” визначається як «глибоко внутрішній досвід власної статі, який може відповідати або не відповідати статі, призначеній їй при народженні».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button