Актуальне

Поради космонавта щодо життя в ізоляції

Астронавт Скотт Келлі – ветеран чотирьох космічних польотів і був пілотом космічного човника “Діскавері” у грудні 1999 року. Цей досвідчений космонавт нещодавно розповів про те, як витримати в тривалий період часу в ізоляції. Як і в соціальній ізоляції. Звучить актуально?
Ось кілька мудрих та практичних порад, які він пропонує нам зі свого часу, ізоляції в космосі:

1. Регулюйте свої очікування

Життя буде іншим. Підкоригуйте свої очікування на нормальні. Так багато наших розчарувань у житті випливає з відстані між очікуванням та реальністю. У наш час соціальної ізоляції ми повинні адаптувати те, чого очікуємо від життя, і керувати своїми емоціями. Підготуйте більше часу для читання чи прослуховування подкастів чи перегляду документальних фільмів.

2. Заплануйте все

Складіть меню вашого харчування. Ваші вправи. Ваш час підготовки до віртуальної зустрічі тощо. Коли ми плануємо різні заходи, ми краще практикуємо регулювання наших очікувань. Коли ми не в змозі скласти графік, ми витрачаємо багато часу, і ми в кінцевому підсумку просто реагуємо на всілякі відволікання, що з’являються протягом дня. Ізоляція стає керованою, коли ми бачимо день, повний змістовних проектів, ми можемо перевірити наш список.

3. Щодня виходьте на деякий час на вулицю

Попри те, що космонавт Скотт Келлі не міг вийти за межі свого космічного човника чи станції, він виявив важливість виходу за межі своєї рутини та місця, де він проводив більшу частину свого дня. Скотт припускає, що це зробить багато для нас, якщо ми плануємо перерву на прогулянку на вулиці та насолоду свіжим повітрям. Це додасть цінності нашому мозку та нашим тілам.

Читайте також

5 порад як реагувати, коли трагедія сталась у твоїй сім’ї
Як ти реагуєш, коли трагедія приходить у твою сім’ю? Як чоловіки, ми несемо відповідальність за ситуацію, особливо під час кризи. Час кризи може відкрити нашу віру, чи виявити нашу слабкість. Коли…

 

4. Журнал щодня

Що ти думаєш? Що ти відчуваєш? Скотт сказав, що одне з найкорисніших завдань, яке він виконував під час перебування в космосі,  це вести журнал, де він малював те, що відбувається і в своїх думках, і в почуттях, і поза шатлом. Ти озиратимешся одного дня. Якщо це звучить страшно, скажіть собі, що ви збираєтеся робити замітки, а не журнал, і дивіться, як розширюється ваш текст, коли ви дозволяєте собі вводити думки у слова.

5. Визнайте відмінності в особистостях людей, з якими ви ізольовані

В більшості випадків, коли ми знаходимося протягом тривалого часу з групою людей (навіть з сім’єю) виникне конфлікт. Скотт сказав, що це допомогло йому запам’ятати різні типи особистості, з якими він перебував у шатлі чи космічній станції. Вони, швидше за все, спілкуватимуться по-різному, очікуватимуть різних результатів і по-різному впораються зі стресом.

6. Спілкуйтеся послідовно

Люди, як правило, знижують те, над чим вони не працюють. У періоди стресу чи ізоляції ми маємо надмірно спілкуватися з іншими, навіть на теми, які ми припускаємо, що всі знають. Це утримує негативні чи неточні розповіді від захоплення контролю над нашими думками.
Якщо ці поради спрацювали у Скотта, поки він був у космосі, вони можуть просто допомогти нам у просторі між нашими вухами.

Джерело: growingleaders.com

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button