Освіта

Понад 5 мільйонів дітей в Україні стикаються з перешкодами в освіті

Через збройну агресію Російської Федерації проти України під загрозою освіта та світле майбутнє українських дітей. Понад 5 мільйонів дітей в Україні стикаються з перешкодами в освіті, приблизно 3,6 мільйона постраждали від закриття шкіл. Про це написали у Міжнародний день освіти ЮНІСЕФ.

Джерело: gwaramedia

«Кожна дитина повинна мати доступ до якісної та безпечної освіти, навіть в умовах війни. Освіта має вирішальне значення для добробуту та розвитку дітей. Її не можна поставити на паузу, не ризикуючи майбутнім цілого покоління. Життя мільйонів дітей буде значно важчим, якщо ми не допоможемо їм продовжити освіту зараз», — наголосив голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін.

Згідно з даними Міністерства освіти й науки, з початку повномасштабної війни в Україні було пошкоджено понад 2600 шкіл і понад 400 зруйновано. Лише чверть українських шкіл розпочала очний навчальний процес у вересні.

Постійні обстріли цивільної та критичної інфраструктури, відключення електроенергії стають перешкодою для нормального навчального процесу та отримання нових знань. Адже навчання в школі – це не лише здобуття освіти, а й процес соціалізації, навчання спілкуванню з іншими дітьми, а також навчання вирішенню конфліктів тощо.

Зазначається, що ЮНІСЕФ активно допомагає забезпечити безперервність навчання кожної дитини в умовах воєнного часу. Зокрема, з 24 лютого минулого року доступ до освіти мають майже 1,5 мільйона найбільш незахищених дітей в Україні. Також фонд надає гуманітарну та технічну допомогу.

«Щоб забезпечити безперервність навчання для кожної дитини в умовах воєнного часу, ЮНІСЕФ від початку війни розширив програми допомоги та підтримки дітей в Україні. Зокрема, ЮНІСЕФ облаштовує укриття в дитячих садках і школах, надає ноутбуки, планшети, навчальні матеріали вчителям та учням, щоб переміщені діти та освітяни могли продовжити навчання та викладання», – зазначено на сайті організації.

Також відомо, що наразі організація створила в Україні понад 150 дитячих точок «Спільно», де діти різного віку можуть навчатися та розважатися у неформальній атмосфері.

Читайте також:

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) відкрив представництво у Києві у 1997 році. Від початку збройного конфлікту на сході України та протягом повномасштабної війни організація активно допомагає задовольняти гуманітарні потреби мирного населення.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button