РелігіяХристиянські новини

Подолання демографічної кризи: відбулася зустріч ВРЦіРО з Прем’єр-міністром України

23 квітня 2021 року у Києві відбулася зустріч Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем. Учасники обговорили проблему демографічної кризи, яка є реальністю для України протягом останніх трьох десятиліть. Також релігійні діячі запропонували Кабміну певні кроки для подолання цієї проблеми. А ще присутні обговорили ряд інших важливих питань.

Джерело: irs.in.ua

Статистичні дані щодо демографічної кризи не втішні. Наслідки цієї проблеми для України проявляються в різних сферах суспільного життя: економічній, соціальній, політичній, освітній.

За словами Митрополита Епіфанія, Предстоятеля Православної Церкви України, Рада Церков переконана, що без формування цілісної, довгострокової сімейної політики держави та подолання демографічної кризи більшість реформ втрачають сенс.

Тому ВРЦіРО запропонувала Кабінету Міністрів України певні кроки для подолання демографічної кризи:

  • провести підготовчу роботу зі спеціалістами, експертами, батьківським середовищем, релігійними організаціями з вивчення пропозицій щодо подолання демографічної кризи;
  • невідкладно утворити центральний орган виконавчої влади (міністерство чи державну службу) з питань сімейної політики та подолання демографічної кризи;
  • розробити із залученням батьківської громадськості й релігійних організацій та ухвалити на засіданні Кабміну комплексну програму подолання демографічної кризи з необхідним для її реалізації фінансуванням з Державного бюджету України.

Старший єпископ Української Церкви Християн Віри Євангельської Михайло Паночко зауважив, що в Україні демографічна ситуація вже давно б значно покращилася, якби держава комплексно реалізовувала державну політику підтримки сімей, материнства і батьківства, захищала кожну вагітність від аборту не менше ніж безпритульних тварин та виділила хоча б половину коштів, які витрачаються на просування Стамбульської конвенції та ініціативи Партнерства Біарріц з небезпечною гендерною самоідентифікацією.

Подолання демографічної кризи: відбулася зустріч ВРЦіРО з Прем’єр-міністром України

Блаженніший Святослав, головуючий у ВРЦіРО, подякував Денису Шмигалю за налагодження постійної взаємодії з багатьма профільними міністерства з цієї та іншої проблематики.

А ще Глава Української Греко-Католицької Церкви звернув увагу Прем’єр-міністра про попередню домовленість щодо розробки законопроєкту, спрямованого на заборону комерційного сурогатного материнства.

Блаженніший Святослав наголосив, що треба перешкодити торгівлі людьми, зокрема немовлятами. Це ганебне явище має припинитися в Україні.

Подолання демографічної кризи: відбулася зустріч ВРЦіРО з Прем’єр-міністром України

Також під час зустрічі Рада Церков та глави Уряду обговорили низку важливих для релігійних спільнот законопроєктів і ініціатив:

  • правове регулювання діяльності капеланів (військових, медичних, пенітенціарних);
  • збереження постійного користування землею для релігійних організацій (стаття 92 Земельного кодексу України);
  • забезпечення справедливих цін на природний газ та електроенергію для нормального функціонування релігійних громад та їхніх соціальних закладів;
  • протидію домашньому насильству без просування гендерної ідеології.

Читайте також:

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль звернувся до релігійних діячів, звернувши увагу на нові вимоги щодо проведення релігійних заходів. Він закликав Раду Церков дотримуватися нових вимог під час Пасхальних богослужінь, щоб убезпечити віруючих від інфікування вірусом COVID-19.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button