Здоров'я

Чому в сучасних дітей так швидко псуються зуби?

Дуже часто тепер батьки задаються питанням: чому в сучасних дітей так швидко псуються зуби? Що не так? Мало кальцію? Погана екологія? Дефіцит вітамінів, погане харчування?
Звичайно, причин багато. Але є одна, важлива, на яку, втім, мало звертають увагу. Щоб бути міцними, зуби повинні жувати! Сучасній людині зуби не потрібні, тому вони і псуються. Соки замість моркви і яблук; м‘які продукти, які можна проковтнути і без жування. І ця причина одна з головних. Кістка стає міцною тільки тоді, коли постійно отримує навантаження. Інакше – слабне і руйнується.
М‘язи стають міцними, коли працюють. Шкіра на ногах твердіє, коли ходиш босоніж. Набряків після укусів бджіл немає в бджоляра, бо кусають його комахи чи не кожен день. І навпаки. Нога стає слабшою і тоншою за іншу, якщо кілька місяців побуде в гіпсі. А імунітет слабне, якщо не контактує з чужаками.
Батьки приводять дитину в садочок і щиро дивуються, чому вона одразу починає хворіти? Адже дома все протирають дезрозчинами, в кімнаті ставлять бактерицидну лампу, всі фрукти і овочі ошпарюють окропом і бережуть своє чадо від дітей інших. Регулярно дають соки, вітаміни, усілякі там протефлазіди та ехінацеї для підняття імунітету. А садочок показує, що він не на висоті.

Імунітет підіймати не потрібно, він сам підніметься. Але важливо його не опускати. А стається це тоді, коли йому немає роботи. У світі крім корони-, є ще рота-, ентеро-, пікорна- і маса інших вірусів. Проти яких немає ліків, але є імунітет. І щоб захворіти, багато не потрібно.
Достатньо цього: сидіти дома; не виходити на вулицю; не відвідувати парки, сквери, гори, річки; обробляти все дома дезрозчинами і створити там стерильні умови; ніколи нікого не вітати за руку і постійно користуватися маскою. Краще беушною, якій вже кілька місяців. І підіймати рівень стресу безперервним потоком негативних новин.
А що робити, щоб знизити ймовірність захворіти? Створити умови, щоб імунітет працював, бо лише тоді він міцний і нормально захищає людський організм. Які це умови? Менше сидіти по норах, більше бувати на свіжому повітрі. Гуляти в парках, ходити в гори. Нормально працювати й достатньо відпочивати. Робити навколо себе чистоту, але не стерильність. Їсти по можливості здорову їжу, жувати її, а не просто ковтати. Спілкуватися з людьми, але поки що тримати дистанцію. Руки мити, але санітайзерами обробляти тільки в публічних місцях, не дома.
А як щодо масок? Якщо тримати дистанцію, то про маски я делікатно промовчу.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button