Варто замислитись

11 фактів про книги і читання з нагоди Всесвітньгого дня книги

23 квітня весь світ відзначає День книги – головне свято для нас і мільйонів шанувальників читання.  Бажаємо вам ніколи не страждати абібліофобією (тобто завжди мати що почитати) і пропонуємо вашій увазі 11 фактів про книги та читання, які, можливо, вас здивують.

1. Дослідження Google показують, що вже до 2010 року існувало близько 130 млн книг, причому щороку їхня кількість зростає. На сьогодні кількість книг досягає вже близько 137 млн.
2. Першою друкованою книгою стала Біблія. Більшість фахівців схильні вважати, що перша друкована книга побачила світ в німецькому місті Майнці в 1454 році. Перші тиражі становили лише близько ста примірників.
3. На створення книги з пергаменту потрібно було ціле стадо тварин. Наприклад, на 294 листи першої російської пергаментної книги – «Остромирового Євангелія» – пішло не менш 147 телячих шкур.
4. У III-VIII століттях книги були надзвичайно дорогими – за написаний досвідченим каліграфістом і вигадливо прикрашений екземпляр Біблії або Псалтиря іноді платилися цілі маєтки.
5. Читання розвиває аналітичний тип мислення. Читаючи, ви стежите за численними сюжетними лініями, будуєте гіпотези, передбачає варіанти розвитку сюжету і тим самим привчаєте мозок до розв’язання логічних задач. Але тим, хто читає книги в електронному форматі важче переказувати текст в хронологічному порядку. Як з’ясувалося, це пов’язано з візуальним сприйняттям кількості аркушів в книзі. Також швидкість читання на планшетах знижується на 6-10 %.
6. Перший переклад Шекспірівського Гамлета на російську мову перекладачем Олександром Сумарокова звучав так: «Омлет. Принц Данський».
7. Першим рукописом створеної на друкарській машинці був роман «Пригоди Тома Сойєра». У 1875 році Марк Твен надрукував свій твір про пригоди юного шибеника на друкарській машинці Remington.
8. Артур Конан Дойль, автор безсмертних оповідань про Шерлока Холмса, був офтальмологом за професією. І тільки тому, що в Лондоні дев’ятнадцятого століття грошей це заняття приносило зовсім небагато, він вирішив стати письменником.

Читайте також:

9. Однією з перших науково-фантастичних книг вважається роман про подорожі Гуллівера, написаний до того, як з’явилося саме поняття «наукова фантастика». Джонатан Свіфт згадує два супутники Марса й описує їх орбіти. Автор зробив це за сто років до того, як його слова підтвердили астрономи.
10. Перша електронна книга була створена випадково. У 1971 році студент, на ім’я Майкл Стерн Харт отримав доступ до великого комп’ютера Xerox Sigma V і, не втрачаючи часу, оцифрував Декларацію незалежності США.
11. Для прискіпливих читачів з електронних носіїв з’явилися ароматизатори з запахами нових і старих книг «Smell of book».

Який з цих фактів був для вас найцікавішим?

Джерело: facebook.com/tulip.books

Схожі статті
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!