війна

Депортація українських дітей та їх незаконне усиновлення в Росії: держава-агресор вчиняє геноцид

Російські окупанти викрали 324 українських дітей (за даними російських ЗМІ) та не планують їх повертати. При цьому Росія незаконно готує дітей до усиновлення. Це є ознаками геноциду українського народу. Про це заявила в інтерв’ю секретар робочої групи при Офісі Президента щодо життя та безпеки дітей у воєнний та післявоєнний час Дарія Герасимчук. Також вона зазначила, що створено робочу групу для розв’язання проблем дітей, які були примусово евакуйовані, переміщенні або депортовані.

Джерело: lb.ua

За словами Дарії Герасимчук, в російських медіа можна зустріти таке формулювання: «Здійснили евакуацію дітей з таких-то територій». Але фактично російські окупанти викрадають українських дітлахів. І це не можна назвати евакуацією, тому що в такому випадку вони мають одразу оформити усі необхідні документи належним чином і на вимогу країни повернути дітей чи дорослих, яких вони евакуювали. Однак Російська Федерація не збирається повертати українських дітей назад до України.

Депортація українських дітей та їх незаконне усиновлення в Росії: держава-агресор вчиняє геноцид
Джерело: lb.ua

Точно не можна сказати, скільки дітей Росія примусово депортувала чи перемістила на території «ЛДНР» чи РФ (секретар пояснила, що «примусова депортація» відбувається на територію іншої країни, і в такому випадку на територію РФ; а «примусове переміщення» – це переміщення саме в середині тимчасово окупованих територій, тобто на території  АР Крим та «ЛДНР»). На сьогодні у відкритих російських джерелах озвучується цифра 324 тисячі «евакуйованих» дітей до РФ, повідомила Дарія Герасимчук та підкреслила, що подібне практикувалось ще за часів Радянського Союзу.

Хоча за даними Національного інформаційного бюро надійшло 5090 повідомлень від громадян щодо фактів депортації чи фактів зниклих безвісти дітей.

Водночас депортували чи перемістили й таких дітей, які мають статус сироти чи позбавлених батьківського піклування. Держава-агресор сподівається віддати цих дітей на незаконне усиновлення.

Депортація українських дітей та їх незаконне усиновлення в Росії: держава-агресор вчиняє геноцид
Джерело: lb.ua

Окрім того, існують факти розлучення дітей з родичами, і вивезення неповнолітніх до РФ, «ЛДНР» або АР Крим.

Усиновлення росіянами українських дітей є незаконним, бо Національна соціальна сервісна служба не давала нікому з росіян ніяких дозволів і давати не буде. При цьому через процес усиновлення Російська Федерація тим самим порушує Конвенцію ООН про права дитини.

Також відомо про 174 дитини, які зникли безвісти. Наразі їх розшукує Національна поліція України.

Депортація українських дітей та їх незаконне усиновлення в Росії: держава-агресор вчиняє геноцид
Джерело: lb.ua

Вона заявила, що злочини, які скоюють військові РФ стосовно українських дітей є ознаками геноциду українського народу.

Зокрема, такими ознаками є вбивства, поранення, примусова депортація та переміщення (викрадення, по суті), спрощення процедури усиновлення та зміни громадянства дітям. А також надання документів вже неукраїнського формату дітям, які народжені під час війни на тимчасово окупованій території.

Також Дарія Герасимчук зазначила, що створено робочу групу з прицілом на розв’язання проблем дітей, які були примусово евакуйовані, переміщенні або депортовані на території «ЛДНР» чи РФ.

Українська сторона все документує, щоб за деякий час світова спільнота визнала факт геноциду українського народу, а росіяни понесли за це відповідальність.

Депортація українських дітей та їх незаконне усиновлення в Росії: держава-агресор вчиняє геноцид
Джерело: lb.ua

Щодо планів і подальших дій, то, як повідомила секретар, перш за все, потрібно збирати дані та якнайшвидше ідентифікувати особи дітей. Бо чим швидше Україна складе списки депортованих дітей, тим швидше розпочнуться проводити пошукові дії. В цьому напрямку потрібна підтримка міжнародних організацій.

До того ж згодом з’явиться інформаційний портал, на якому буде розміщена уся інформація на тему дітей й злочинів проти дітей під час війни з боку російських окупантів. На цьому порталі можна буде залишити повідомлення про зниклу чи депортовану дитину або повідомити про інші злочини, скоєні проти дитини російськими окупантами.

Секретар наголосила, що ми маємо зараз зробити все для того, щоб зараз повернути дітей і не допустити цих неправомірних дій. Потім повернути дітей буде дуже складно.

Також Дарія Герасимчук зазначила, що у робочої групи при ОП є певний аналіз судових справ щодо депортації дітей в різних країнах, під час різних збройних конфліктів, бо в інших державах теж є проблема депортації дітей і взагалі залучення дітей до воєнних дій і вчинення злочинів під час військових дій.

«Тому ми маємо говорити про те, що, вчиняючи дії щодо України, ми запобігаємо вчиненню таких дій в інших країнах в майбутньому», − зазначила Дарія.

Депортація українських дітей та їх незаконне усиновлення в Росії: держава-агресор вчиняє геноцид
Джерело: lb.ua

Робоча група при ОП працює з різними міжнародними організаціями, Єврокомісією, Генеральною Асамблеєю ООН щодо моніторингу, аналізу інформації, залучення експертів задля напрацювання документів, рішень.

При цьому команда має три головних напрямки роботи:

  • ідентифікація та пошукові дії, моніторинг стану захисту прав депортованих дітей за допомогою міжнародних організацій.
  • Напрацювання разом з іноземними партнерами документів, рішень, в яких буде закріплено недопустимість вчинення певних дій під час збройних конфліктів щодо дітей.
  • Повернення українських дітей, яких було примусово депортовано на територію РФ чи тимчасово окуповані території «ЛДНР» та АР Крим.

Нагадаємо, що за даними Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), у 15 країнах світу можуть померти від голоду майже 8 млн дітей. Детальніше читайте за посиланням.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!