УкраїнаХристиянські новини

Після скандалу з торгівлею дітьми Уповноважений з прав людини пропонує заборонити сурогатне материнство для іноземців

Уповноважений: надання послуг сурогатного материнства іноземцям призводить до порушення прав дітей та до ситуації, в якій Україна не здатна проконтролювати подальшу їх долю та захистити своїх громадян.
У ЗМІ набула поширення інформація щодо розкриття злочинів, пов’язаних із перенаправленням дітей, народжених за допомогою сурогатного материнства, за кордон.
Попередньо Уповноважений Верховної Ради України з прав людини зверталась до профільних міністерств та правоохоронних органів щодо необхідності перевірки випадків можливих ситуацій торгівлі дітьми із використанням технологій сурогатного материнства. Наразі отримано інформацію про те, що за вказаними фактами відкрито кримінальне провадження та триває розслідування у справі.

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, близько 10% подружніх пар у кожній країні світу страждають на безпліддя, з них близько одного мільйона – в Україні. Таким чином, подружні пари в Україні змушені звертатись до застосування допоміжних репродуктивних технологій, у тому числі методом сурогатного материнства.
Наразі процедура запліднення та народження дитини із застосуванням методів сурогатного материнства врегульована статтею 123 Сімейного кодексу України та Порядком застосування допоміжних репродуктивних технологій в Україні, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України від 09.09.2013 № 787.
Водночас нормативне регулювання демонструє свою недосконалість і залишає широкий простір для махінацій та злочинних дій, які призводять до незаконного вивезення новонароджених дітей за кордон.
Погоджуючись, що сьогоднішня демографічна ситуація в Україні потребує вирішення та сприяння підвищенню народжуваності, у тому числі за допомогою репродуктивних технологій, Уповноважений наголошує, що надання послуг сурогатного материнства іноземцям призводить у першу чергу до порушення прав дітей та до ситуації, у якій Україна не здатна проконтролювати подальшу долю дітей та захистити своїх громадян.
Саме задля забезпечення контролю за дотриманням прав дітей Уповноважений вбачає доцільним внесення змін до Сімейного кодексу України, профільного законодавства та закріплення вимоги щодо можливості застосування репродуктивних технологій методом сурогатного материнства виключно для громадян України.

Джерело: Офіс омбудсмена з прав людини

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button