Світ

ЄС готується прийняти 8 мільйонів українських біженців

Віцепрезидент Європейської комісії Віра Журова зазначає, що ЄС готується прийняти 8 мільйонів українських біженців.

Джерело: rmx.news

«Найвищий показник − 8 мільйонів українських біженців. Я бачила цю кількість у підготовчих матеріалах. Ми ніколи не переживали такої хвилі в нашій безпосередній близькості», − повідомила Журова під час дебатів на чеському телебаченні у неділю.

Дискусія була сфокусована на допомозі Україні та її жителям. В цьому контексті вона описала, як Європа готується до масової хвилі біженців.

Вона нагадала про систему перерозподілу або так званих квот, які можуть допомогти країнам, що постраждали від кризи біженців.

«Питання в тому, чи будуть біженці зацікавлені в цьому. Поки що вони шукають шляхи, щоб допомогти їхнім родичам та знайомим, особливо в країнах центральної Європи, які їм ближчі мовно та культурно», − пояснила Журова.

Зокрема, вона мала на увазі Польщу, Словаччину, Чехію та Румунію. Більшість українських біженців, майже половина, прямує до Польщі, до якої ЄС вже звернувся з пропозицією допомогти.

Чехія очікує високих витрат

«Звичайно, є рівень, на якому буде необхідна допомога ЄС, але я ще не знаю рубіж. Я отримую пропозиції від державних діячів, Міністр закордонних справ Греції вже готовий прийняти частину приїжджих. Фінансова допомога з боку ЄС також буде необхідна», − підсумував Міністр закордонних справ Ян Ліпавський, відзначаючи, що Чехія безсумнівно очікує високих витрат у зв‘язку з цією кризою.

Журова також зазначила про подальшу роль Європейського Союзу та Європейської комісії відповідно.

«Ми допомагаємо бійцям України фінансово та постачанням зброї. Це прорив, Союз ніколи так не робив», − сказав Єврокомісар.

Крім того, комісія запустила установу, яка має забезпечити українських біженців, наприклад, правовим захистом у країнах ЄС.

Європейська комісія вже виділила 400 мільйонів євро на допомогу біженцям, які, згідно слів Журової, вже мають бути в обігу.

Вона додала: «Ми чітко дали зрозуміти, що країни ЄС можуть залучати гроші з фондів єдності».

Безпрецедентна криза біженців

Згідно з недільною заявою ООН, 1,5 мільйони людей покинули Україну. Верховний комісар у справі біженців Філіппо Гранді заявив, що це найшвидше зростаюча криза біженців з Другої Світової війни.

Зараз питання в тому, хто зіграє роль дипломатичного посередника. Журова підтвердила, що глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель розглядає Китай, який міг би зіграти цю роль.

«Щодо заходу, ми бачимо, що він об‘єднується в спільний фронт проти Росії. Захід прокинувся і стає надзвичайно згуртованим. ЄС в один голос кажуть,  що ми діємо так само, як і Великобританія, США та Японія», − сказала вона.

 

«Путін виконує свою довгострокову мету щодо окупації України, та прагне реалізувати мрію, щоб Україна належала Росії, а також на те, що Україна не має права на самостійне існування», − сказала Журова, зазначаючи, що шанси на дипломатичне рішення не високі, але комісія все одно шукає нейтрального посередника.

Іншим можливим дипломатичним гравцем може бути Ізраїль. Прем‘єр-міністр Нафталі Беннет мав переговори з президентом Росії Володимиром Путіним та зателефонував президенту України Володимиру Зеленському. Бенеет досі не приєднався до міжнародного засудження за вторгнення Росії в Україну. Ізраїль має міцні зв‘язки з обома країнами і хоче використовувати це в переговорах.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button