Світ

Підсумки глобального кліматичного саміту у Глазго: обмеження і відновлювана енергетика

У суботу в Глазго, Шотландія, завершилася глобальна конференція ООН, темою якої були зміни клімату. У результаті представники майже 200 країн підписали угоду та оголосили про встановлення більш жорстких обмежень задля скорочення викидів вуглецю та зобов’язалися надати подвійне фінансування розвитку галузі відновлюваної енергії. Вперше за останні 25 років глобальних кліматичних переговорів у документі зазначено головну причину зміни клімату – викопне паливо.

Джерело: Християни для України

Основною метою ООН, є уповільнення глобального потепління, щоб до 2100 року цей процес не перевищив 1,5 °C. Але питання, наскільки на це впливає людська діяльність і чи будуть ефективними заявлені методи боротьби, залишаються відкритими.

За ініціативою Індії та за підтримки Китаю в підсумковому документі «жорстке формулювання про відмову від вугілля» було замінено «поетапним скороченням», що обурило багатьох екологічних активістів і прихильників жорстких заходів боротьби зі зміною клімату. Залишити мету відмовитися від вугілля було нереально − без Індії та Китаю підписана угода не матиме сенсу, адже на ці дві країни припадає найбільша частка всіх викидів СО2.

Радикальні екологи планують встановити відносно короткі терміни повного припинення викидів СО2 (10-30 років), що нереально без розвалу економіки (особливо в країнах, що розвиваються). Глобальний перехід на «зелену енергетику» наразі неможливий. Промови про збереження природи та негайне скорочення викидів до нуля радують вуха екологічних активістів і добре виглядають на папері, але на етапі реалізації стикаються з жорстокою реальністю.

Відомі екологічні активісти, такі як Грета Тунберг, та інші подібні публічні персони вимагають радикальних дій, не враховуючи економічні можливості різних країн та нагальні проблеми людей (не можна забувати, що 2,3 мільярда людей живуть у недоїданні та бідності, що загрожує їхньому життю). Амбітні плани підлітків і радикально налаштованих екологів не мають відповіді на питання, де влаштуватися на нові робочі місця і як забезпечити мільярди людей теплом і електроенергією.

Дискусія щодо пріоритетів і заходів для захисту навколишнього середовища завжди йде всупереч інтересам людини. Нам слід пам’ятати, що наша планета є творінням Господа Бога, але не є божеством сама по собі. Оцінка ситуації та ухвалення певних дій мають, передусім спиратися на інтереси людей і їхню безпеку.

Читайте також:

Цього року, в умовах енергетичної кризи та зростання цін на енергоносії, ідея відмови від вугілля є особливо утопічною. Організація Об’єднаних Націй пообіцяла виділити 100 мільярдів доларів США на реформування енергетичного сектору в країнах, що розвиваються, але ми все одно спостерігаємо нестабільність, навіть у розвинутих країнах. Екологічна ситуація справді у жахливому стані, але всі заходи необхідно впроваджувати поетапно, враховуючи потреби людей, які живуть у різних країнах на різних етапах розвитку.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. “Основною метою ООН, є уповільнення глобального потепління, щоб до 2100 року цей процес не перевищив 1,5 °C.”
    Разом з тим. Усі нинішні глобальні й регіональні події та зміни довкіл нас відбуваються настільки швидкоплинно й карколомно, що, судячи з багатьох з них, наш світ уже (дуже схоже) – прямо й безпосередньо – вступив якраз у ЗАВЕРШАЛЬНУ апокаліптичну стадію Історії спасіння людського роду…
    Так що, мабуть, сміливо можна припускати й уважати, що “до 2100 року” сучасна людська цивілізація просто НЕ ДОЖИВЕ!
    Іншими словами. Все каже про те, що Друге пришестя Христа має відбутися значно раніше цієї дати.
    “Амінь. Так, гряди, Господи Ісусе!” (Одкр.22:20). :-(

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!