Християнські новини

Пасторів Китаю змушують проповідувати по книзі яка поєднує Біблію з конфуціанством

Уряд Китаю вимагє, щоб священнослужителі, пов’язані з санкціонованою державою протестантською церквою, засновували свої проповіді на новій книзі, яка поєднує біблійне вчення з вченням Конфуція.
Китайський правозахисний журнал “Гірка зима” повідомляє, що священнослужителі, пов’язані з Патріотичним рухом “Триєдинства” в місті Ючжоу, отримали наказ розпочати викладання Біблії через призму китайської культури в рамках зусиль Комуністичної партії Китаю “згубити” християнство.
Журнал, виданий італійським Центром досліджень нових релігій, повідомляє, що в липні Бюро релігійних справ подарувало всім місцевим проповідникам з “Триєдинства” в місті, розташованому в провінції Хенань, книгу під назвою “Аналекти зустрічають Біблію”.
У книзі посилаються на біблійне вчення та конфуціанську теорію.
Книга була опублікована в 2014 році, її написав Ши Хен Тан, який є членом Інституту світових релігій Китайської академії соціальних наук, суб’єкта, приєднаного до уряду Китаю. Хен Тан звинувачується в тому, що він був ключовим автором китайської кампанії з синізації.
За словами Гіткого Вінтера, робота Хенга Тана була присвячена біблійним тлумаченням вчень і ідей, приписуваних Конфуцію.
Конфуцій, який жив від 551 до 479 рр. До н.е., є одним з найвпливовіших філософів в історії Китаю. Конфуціанство – це спосіб життя та система етики, яка протягом століть глибоко впливала на китайську культуру, оскільки навчає підлеглих бути слухняними системі влади.
Пастор з району Ючжоу розповів Гіркій зимі, що аргументи в книзі повністю викривляють деякі вчення в Біблії.
Одним із прикладів, який він наводив, було прирівнювання в книзі китайського слова «етикет» до поняття «закон» у Біблії. Він також сказав, що визначення Конфуція “прихильності” прирівнюється до біблійного визначення “любові”. Пастор попередив, що віра Конфуція не повинна прирівнюватися до біблійних вчень.
“КПК тонко змінює нашу віру. Оскільки читання Біблії зараз те саме, що читання Аналектів, чи не означає це, що достатньо читати Аналекти та вірити в Конфуція? », – висловився проповідник Триєдинства. “Це ерозія християнства”,
Інші також попереджали про спробу Комуністичної партії Китаю зробити Біблію сумісною з китайською культурою.
Минулого року захисник прав людини Боб Фу давав свідчення на слуханнях у Конгресі у Вашингтоні, округ Колумбія, розповідаючи, що уряд Китаю доручив санкціонованому державою патріотичному рухові “Триєдинства” та Християнській раді Китаю працювати над п’ятирічним планом “синтезувати”  Біблію.
П’ятирічний план, за словами Фу, включав можливі повторні переклади Біблії та переписування біблійних коментарів.
У той час Фу заявив, що повторний переклад Біблії буде включає короткий виклад Старого Завіту з буддійським та конфуціанським вченнями та новий коментар до Нового Завіту.
“Існують контури, що нова Біблія не повинна виглядати прозахідною, а [повинна виглядати] китайською і відображати китайську етику конфуціанства та соціалізму”, – сказав Фу у “Крістіан Пост” після слухання в Палаті минулого вересня. “Старий Завіт буде зіпсований. Новий Завіт матиме нові коментарі для його тлумачення”.
На початку цього літа повідомлялося, що Бюро з питань релігій  у кількох церквах “Триєдинства” в провінції Шаньдун наказало співати нові патріотичні гімни, написані християнськими радами, санкціонованими державою, замість традиційних пісень поклоніння.

Більше про те як уряд Китаю знищує церкву:

Як зазначає Гірка зима, деякі церкви “Триєдинства” розпочали заняття з вивчення вчення Конфуція.
“Навчальний клас” Аналекти “займає цілий день”, – розповів представник однієї з домашньої церкви, що проживає в провінції Шаньдун. “Учасникам навіть довелося сфотографувати, що тримають Біблію в одній руці та Аналекти в іншій, та розмістити зображення в Інтернеті”.
Протягом останніх 20 років Китай Державний департамент США позначав як “країну, яка викликає особливу стурбованість” у зв’язку з порушеннями релігійних свобод. За словами Фу, стан релігійної свободи в Китаї – це найгірше, що було після Культурної революції.
Хоча, здається, уряд Китаю здійснює контроль за тим, як затверджуються державою церкви, він сильно розправився щодо незареєстрованих незалежних церков. Уряд закрив кілька підпільних церков і заарештував багатьох за останні роки.

Джерело: christianpost.com

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button