війна

Папа Франциск вважає «морально прийнятним» постачання країнами Заходу зброї для України

Папа Римський Франциск у четвер, 15 вересня, заявив, що постачання Україні зброї для захисту від російської агресії є морально законним. Про це повідомляє Risu з посиланням на Reuters.

Джерело: risu

«Це – політичне рішення, яке може бути моральним, морально прийнятним, якщо воно ухвалюється за умов моральності», – зазначив Папа Римський.

Він виклав принципи «справедливої війни» Римо-католицької церкви, які допускають пропорційне використання смертоносної зброї для самооборони проти нації-агресора.

«Самооборона – не лише законна, а і є проявом любові до батьківщини. Той, хто себе не захищає, хто не захищає нічого, не любить це. Ті, хто захищають, – люблять», – пояснив Франциск.

Пояснюючи різницю між тим, коли морально чи аморально постачати зброю в іншу країну, він сказав, що це може бути аморальним, якщо намір полягає в тому, щоб спровокувати нову війну чи продати зброю, чи скинути зброю, яка більше не потрібна.

Щодо можливих переговорів між Україною та Росією Папа Римський наголосив на труднощах діалогу, та зауважив, що не слід відкидати його та закликав Київ бути відкритим до можливого діалогу.

«Я б не виключав діалог із будь-якою державою, що перебуває у стані війни, навіть якщо це агресор… Інколи доводиться вести й такий діалог, хоча, можливо, не хочеться», – сказав Папа.

Читайте також:

Мир в Україні, переговори та гуманітарні коридори – звернення Папи Франциска

«Діалог − це завжди крок вперед. Бо інакше ми закриваємо єдині розумні двері до миру», − наголосив Франциск.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. Тут, мабуть, варто пригадати, скажімо, таке.
    12 квітня 2020 р., коли християни західних традицій відзначали Пасху, а східної – Вербну неділю, виповнилося рівно 6 років (72 місяці) з того моменту, як (і, зокрема, в районі Слов’янська тощо) спалахнула і розпочалася кривава агресія російської вояччини та її найманців на Сході України.
    Так от, цього святкового дня, виступаючи з традиційним Великоднім посланням Urbi et Orbi (“До міста і світу”), Папа Франциск – відомий “ліберал” і “гуманіст” запропонував тоді міжнародному співтовариству дещо “ЦІКАВЕ”. Себто в тексті цього звернення ватиканського керівництва – поміж іншого – містився заклик: “ПОСЛАБИТИ САНКЦІЇ”… щодо країни-агресора…
    Також звертає на себе увагу, зокрема, і той факт, що в деяких своїх публічних – “пацифістських” виступах після 24 лютого 2022 р. на тему нинішньої російсько-української війни понтифік поширює все ті ж попередні меседжі і навіть відомі скандальні заяви, в яких, по суті, ставляться на один щабель кривавий агресор і терорист та його жертва. А також дещо завуальовані заклики до т. зв. політико-дипломатичного “примирення” і “порозуміння” поміж ними і що – фактично і направду – є нічим іншим, як підштовхуванням України до капітуляції…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!