Україна

51 % респондентів старше 60 років підтримують ідею держави загального добробуту

Згідно з результатами опитуванням, абсолютна більшість українців продовжує виступати за мінімальне втручання держави в життя людей. Проте 51 % респондентів старше 60 років підтримують ідею держави загального добробуту.

Джерело: lb.ua

Про це повідомив Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, який у серпні проводив соціологічне опитування разом із соціологічною службою Центру Разумкова за грантової підтримки Університету Бремена та Міжнародного фонду «Відродження».

53 % респондентів погодилися з твердженням, що держава має лише забезпечити людям однакові «правила гри», а далі кожен відповідає за те, як він використає ці шанси.

Протилежної думки дотримуються 40 % українців, які більш відкриті до концепції держави загального добробуту. Вони вважають, що держава має нести повну відповідальність за забезпечення кожної людини всім необхідним.

У порівняні з 2021 роком частка опитаних, які обрали кожен із варіантів, змінилася в межах статистичної похибки.

У повідомлені зазначається, що теза про те, що держава має забезпечити кожного всім необхідним, частіше підтримується тими категоріями населення, які здебільшого більш залежні від державних програм соціальної підтримки.

51 % респондентів старше 60 років підтримують ідею держави загального добробуту, тоді як лише 30 % респондентів віком від 18 до 29 років очікують, що держава забезпечить їх усім необхідним. Так само 58 % респондентів, які живуть за межею бідності, вважають, що держава має забезпечувати їх усім необхідним, тоді як серед матеріально забезпечених респондентів з цим згодні лише 42 %.

Попри те, що більшість українців підтримують ідею, що держава повинна обмежитися забезпеченням тих самих «правил гри», 73 % вважають, що більшість населення не зможе прожити без постійної опіки з боку держави.

«Схоже, що дестабілізація, спричинена початком повномасштабної війни, лише закріпила таку думку. За рік частка респондентів, які вважають, що люди не зможуть прожити без опіки держави, зросла на 8 %», – зазначають соціологи.

Читайте також:

Більшість представників покоління Z відкидають організовану релігію, хоча є духовними або релігійними

Найбільша різниця в оцінці потреби в державній опіці спостерігається серед респондентів різних вікових груп та різного майнового стану. Серед наймолодшої вікової групи (18–29 років) у потребі державної опіки впевнені 63 %. У найстаршій віковій групі (≥60 років) цю тезу вже підтримує 81 %. 65 % забезпечених людей вважають, що більшість не зможуть прожити без державної підтримки, 81 % вкрай бідних респондентів згодні з цим.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!