Для життя

«Ой, зійшла, зійшла» – хто автор відомої колядки, та історія написання

У 1957 році християнин, медпрацівник, пресвітер, заступник головного редактора та член Видавничої ради журналу «Євангельський голос» Черненко Григорій Федорович написав відому різдвяну пісню «Ой, зійшла, зійшла…», яка згодом стала народною. 

Черненко Григорій Федорович народився 8 січня 1921 року в селі Ятранівка Уманського району на Черкащині. А відійшов у вічність 25 червня 2008 року.

В журналі «Євангельський голос» подана коротка біографія про Григорія Федоровича. Зокрема, йдеться й про його шлях до Бога та написання різдвяної пісні.

«Слід зазначити, що Григорій мав від Бога допитливий розум, – пише «Євангельський голос», – і питання «в чому сенс життя?» його турбувало з юних літ, а під час війни, особливо на фронті стало перед ним на весь свій велетенський зріст. Він постійно шукав відповіді на нього».

В журналі йдеться, що з іншого боку кожен крок його життя був під контролем Бога. Григорій довго його не розумів. Він двічі в пекельних фронтових обставинах обіцяв Богу: «Якщо Ти є, врятуй мене, і я буду робити все, що Тобі до вподоби», і Бог відповів йому. Бог завжди залишається вірним. І коли молитви й не було, Бог чудесно кілька разів рятував його від, здавалося, неминучої смерті.

«Григорій шукав Правди, і Правда вела його. Одного разу привела і вручила в його руки Євангеліє, на сторінках якого Григорій зустрівся з Нею, і Вона перевернула його колишній світогляд» – зазначає «Євангельський голос».

Також йдеться, що «пізніше він напише чудовий псалом, який швидко стане народною піснею: «Ой, зійшла, зійшла, Правда на землю…».

Онучка Ріта повідомила, що пісня «Ой, зійшла, зійшла», як зазначається в записнику дідуся, була написана у кінці 1957-початку 1958 року.

«В поліклініці, де Григорій Федорович працював лаборантом, під час роботи до нього прийшли слова і мотив мелодії цієї пісні, він записав слова, і прийшовши додому навчив своїх рідних цієї пісні», – пише Ріта. – Ще є його автобіографія у віршовій формі, яка була видана у книзі «Вчора, сьогодні і навіки».

В Instagram онучка подякувала за виконання, інтерпретацію та власне художнє бачення цієї пісні Ірені Пасічник (Instagram – @iren_pasichnyk) та аранжувальнику Владиславу Антонюку (Instagram – @vlad_mariia_antoniuk).

Повністю пісню можна послухати за посиланням в Instagram у профілі Ріти:

https://www.instagram.com/p/CJzGZQ5hv3g/?utm_source=ig_web_copy_link&fbclid=IwAR2KNsf3154KkzHGcsGaBS0xpXQqgfVURIWrn0bCilpejLXwBssaxkEMHj8

«Ой, зійшла, зійшла» – хто автор відомої колядки, та історія написання

«Ой, зійшла, зійшла» – хто автор відомої колядки, та історія написання

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button