Про відомих

Олівер Кромвель – видатний політичний і громадський діяч Англії

25 квітня 1599 року народився Олівер Кромвель (1599-1658), один із найвидатніших політичних і громадських діячів Англії, лідер Англійської революції, в якій здобув перемогу парламент і народ над абсолютною владою короля.
Кромвель навчався в Кембриджі на юридичному факультеті, в коледжі Сідней Саксес, який визначався сильними пуританськими впливами. По смерті батька в 1617 році Олівер був змушений покинути коледж без диплому, щоб доглядати матір і сім сестер.
У 1620 році він одружився з Елізабет Бучер, донькою лондонського торговця шкурами. У родині Олівера і Елізабет народилося дев’ять дітей.
Олівер був переконаним пуританином і відзначався сильною біблійною вірою. 1628 року його обрали до Парламенту від свого рідного міста Ханцінгдона. Але в 1629 році Парламент був розпущений королем і наступного разу скликаний тільки через одинадцять років.
В 1631 році Кромвель займався фермерством і належав до індепендентів – пуританської релігійної громади, яка виступала за самостійність місцевих громад без вищого централізованого церковного або політичного керівництва. Індепенденти домагалися свободи віри для не католиків.
У 1642 році почалася перша громадянська війна між прихильниками парламенту (круглоголовими) і прихильникам короля (роялістами). Кромвель очолив парламентські війська. У 1644 році він створив армію нового роду, яка мала високу дисципліну і де солдати не пили, не лихословили, але багато уваги приділяли вивченню Слова Божого.

Більше про християн політиків:

У червні 1645 року війська Кромвеля перемогли королівські війська у вирішальній битві при Незьбі, зупинивши абсолютистські устремління короля. Владу передали парламенту. Але коли депутати парламенту, обрані у 1640 році, в 1653 році вирішили закріпити за собою право довічного членства в парламенті, то Кромвель за допомогою своєї гвардії розігнав їх і встановив власний протекторат, ставши лордом-протектором.
У час його правління в країні були проведені важливі реформи і встановлені добрі відносини з багатьма європейськими державами, крім Іспанії. Кромвель залишався главою держави до своєї смерті, яка настала у 1658 році, через хворобу.
Хоча по його смерті монархія в Англії була відновлена і останки Кромвеля зневажені, але сама перемога парламенту над абсолютною владою короля стала важливим кроком в історії цього народу, а ініціативи і час правління Кромвеля високо оцінюються багатьма англійцями. Успіхи його боротьби і управління були безпосередньо пов’язані з його ревною вірою в Бога і розумінням відповідальності перед Ним за свій народ.

http://c4u.org.ua/

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button