Креаціонізм

Охоронці з крипт

Наша травна система – диво інженерної думки. У середньостатистичної дорослої людини площа поверхні тонкої кишки приблизно дорівнює площі футбольного поля. Її слизова оболонка постійно роз’їдається травними соками й повинна бути повністю замінена на нову раз в кілька днів. Це означає, що кожного тижня тонкий кишечник повинен вирощувати клітин стільки, що вистачить на покриття двох футбольних полів!

Слизова оболонка оновлюється за допомогою стовбурових клітин, розташованих під нею, кожні кілька днів. Попри те, що в тонкому кишечнику чудове тепле середовище для життя бактерій, кількість бактерій в ньому набагато менша, ніж могла б бути.

Довгий час дослідники вважали, що у тонкого кишечника є якийсь механізм контролю розмноження бактерій. Зараз же стало відомо, що секрет полягає в крихітних поглибленнях, розташованих у слизовій оболонці. Вони називаються криптами. Усередині цих крипт, під шаром стовбурових клітин, знаходяться клітини, які називаються клітинами Панета. Ці клітини виробляють лізоцим – фермент, що руйнує стінки бактеріальних клітин. Додатково до цього, вони з’ясували, що клітини Панета виробляють дефензіни – клас білків з антибактеріальними властивостями. Дефензіни мають настільки сильний вплив, що здатні знищувати навіть бактерії, які викликають харчове отруєння.

Творець дав нам безліч шляхів захисту, щоб полегшити наше життя. Однак, щоб захистити наші душі від диявола і вічних наслідків гріха, ми повинні навернутися до Ісуса Христа.

Читайте також:

Ціанід на сніданок
У тропічної пасифлори є унікальний захисний механізм проти комах, які гризуть її листя. У листі містяться закриті мішечки з ціанідом, нейтралізованим молекулами глюкози. В інших закритих мішечках…

 

Друге послання до Солунян 3: 3

«І вірний Господь, що зміцнить вас і збереже від лукавого».

Джерело:  День з Творцем

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!