Для життя

Прийдіть до Мене

Людина страждає не від тілесних хвороб. Є біль морального типу, який більший за фізичний. Але, з іншого боку, є фізичні захворювання, які походять від моральних безпорядків, пристрастей, надмірного захоплення особистими бажаннями, від крайньої любові до самого себе, ненависті, шкоди, егоїзму і жадоби. Це можна назвати «тугою за життям».
Всі люди шукають життя і йдуть на все, щоби його знайти. Вони пробують все, змінюючи форму, фасад, оточення, звички, супутників у житті, релігію, церкву. Народи змінюють уряди й установи. І завжди залишається невдоволеність у пошуках. Цікаво, скільки людей страждає від цієї хвороби? Скільки змінюють партнерів у шлюбі, роботу, мету… в надії, що колись зможуть сказати: «Врешті-решт, я знайшов її. Ось це – життя, яке я шукав».
Біда у тому, що постійна зміна стилю життя закінчується тугою за життям, але щоразу у нових обставинах. Людина може бути кочівником усе життя, але не втекти від самої себе. Хворому потрібне лікування, а не відволікання. Чи є ліки від туги за життям? У нашому суспільстві той, хто шукає життя, не знаходить такого лікаря, який міг би йому допомогти. Сучасну медицину фрагментовано на різні спеціальності, і хворого лікує цілий потік лікарів. Немає можливості доручити себе одному, тому, хто може вилікувати все.
Природа людини неврівноважена. Ми завжди наштовхуємося на моральну безодню. Наука ніколи не могла перевершити релігію, і я впевнений, що вона цього не зробить. Наука почала відкривати, як лікувати психічні захворювання людини, але вона не може впоратися з найважчою хворобою людини. Вона не в стані вилікувати гріховність і відчуття невпевненості, чи забрати біль від невдачі і страх смерті. Наука не допомогла людині вирватися з в’язниці егоїзму у свободу спілкування з реальністю.
Ісус Христос сказав: «Не здорові мають потребу в лікарі, а хворі», «Я прийшов покликати не праведників, а грішників до покаяння». Завдяки прощенню гріхів і поклику йти за Христом, митник Левій, грішний чоловік, стає євангелістом Матвієм.
Євангеліст Лука був очевидцем зцілень, які робив Христос. Він наводить сімнадцять випадків зцілення. Лука бачив у Христі великого лікаря і рекомендував Його як такого. Христос пережив на Собі тягар хвороб і спроможний співчувати хворим і зцілювати їх. Євангеліст Матвій нагадує про пророцтво Ісаї про Христа: «А Він був ранений за наші гріхи, за наші провини Він мучений був, кара на Ньому була за наш мир, Його ж ранами нас уздоровлено» (Іс. 53:5). Христос – це Істина, яку звіщають мудреці. Він – зцілення від усіх хвороб, як духовних, так і фізичних, і душевних. Він – те життя, яке шукає людина, і за яким так важко тужить.

Більше про життя:

Він сказав про Себе: «Я – дорога, і правда, і життя. До Отця не приходить ніхто, якщо не через Мене» (Ів. 14:6).
Дорогий друже! Можливо, і ти страждаєш від туги за життям – за істинним, повним, щасливим життям? Можливо, ти одинокий і покинутий, маєш гарну роботу і гарну сім’ю, але все ж відчуваєш ниючу тугу і порожнечу?
Якими б не були твої симптоми – лікування одне: Ісус Христос! Він все ще кличе грішників до покаяння. Його голос все ще каже: «Іди за Мною!»
Він обіцяє преображення життя, якого жодні зміни масок, фасадів, робіт і церков не можуть здійснити. Ніщо не може зрівнятися з тим, що пропонує Христос!

Михайло Шаптала

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button