Медіа новини

На Волині відзняли одну зі сцен майбутнього документального фільму про репресії проти християн-протестантів

На території колишнього Домініканського монастиря у Володимирі працювала знімальна група Волинської кінокомісії та студії Pravda PRO 25 січня. Знімальна група зняла одну зі сцен майбутнього документального фільму про репресії проти християн-протестантів за радянських часів.

Джерело: history.rayon

За словами режисера та заступника голови Волинської кінокомісії Сергія Шараєвського, головна ідея історичного документального фільму про протестантські репресії – показати протиставлення віри простої людини та величезної атеїстичної машини комуністичної держави.

Протягом двох років знімався цей повнометражний документальний фільм. Фільмування проходило в Києві, Харкові, Житомирі, Одесі та інших містах України. Участь у зніманні беруть актори Волинського драматичного театру та луцького театру «Гармидер». Знімання фільму планують завершити цього року.

Щоб фільм був цікавішим для глядачів, у картині будуть присутні елементи художнього фільму. Одну з таких сцен, а саме розстріл інтелігенції в 1939 році в Харкові, вирішили зняти у Володимирі, у стінах колишнього Домініканського монастиря (нині Володимир-Волинський центр професійної освіти).

«Кожна з цих історій по-своєму унікальна. Ми спілкувалися з тими, хто сидів у радянських в’язницях за віру в Бога. Наприклад, один чоловік відсидів три терміни. Ці історії були разючими, не лише про в’язниці, а й про інші репресії, оскільки віруючим забороняли здобувати вищу освіту, дітей цькували в школах, протестантів робили психами, відправляли в лікарні, регулярно проводили обшуки в їхніх будинках та здійснювали багато інших форм знущань», − поділився Сергій Шараєвський».

Читайте також:

Новий фільм про віру: творці кінострічки «Вогнетривкий» готують проєкт

Він також розповів, що вони довго шукали ідеальне місце для знімання сцени розстрілу, поки не прийшли у двір Домініканського монастиря.

За словами Сергія Шараєвського, фільм вийде наприкінці цього року.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 2-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button