Україна

В Україні відкрито гарячу лінію для постраждалих від домашнього насильства

Про випадки домашнього та гендерного насильства можна буде повідомляти онлайн з 9 грудня, про це Офіс віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної.

Джерело: risu

«9 грудня в Україні презентували вебсайт урядової «гарячої лінії» 1547, розроблений за ініціативою Стефанишиної», – йдеться у повідомленні.

Завдяки сайту жертви домашнього насильства зможуть подати анонімну скаргу про правопорушення в режимі онлайн, коротко сформувати інформацію про правопорушення для правоохоронних органів, а також відстежувати поточний стан та хід розгляду заяви за номером повідомлення в особистому кабінеті.

Крім того, сайт містить ключову інформацію про домашнє насильство, включно з алгоритмом реагування. Також доступна інтерактивна карта з інформацією про кількість звернень до органів виконавчої влади та кількість консультацій, наданих жертвам домашнього насильства.

У пресслужбі Офісу віцепрем’єр-міністра нагадали, що урядова гаряча лінія 1547 працює цілодобово. Ця лінія обробляє та реєструє звернення про/або від жертв торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, гендерному насильству та насильству щодо дітей або загрози такого насильства.

Гаряча лінія надає безплатну конфіденційну інформацію, психологічні та юридичні консультації.

Додамо, що Церква не стоїть осторонь проблеми домашнього насильства, захищаючи сімейні цінності. Як повідомляє РІСУ, міжконфесійна робоча група розробляє посібник з реагування на домашнє насильство. Посібник має на меті посилити практичний вимір міжконфесійної ініціативи «Зупини насильство» (family.org.ua), заснованої у 2020 році, та зробити зусилля церков у боротьбі з домашнім насильством більш ефективними та професійними.

До міжконфесійної робочої групи з протидії домашньому насильству, яка розробила посібник, увійшли представники Православної Церкви України, Римо-Католицької Церкви в Україні, Української Православної Церкви, Української Греко-Католицької Церкви, Української Церкви Євангельських Християн, Всеукраїнського Союзу Церков євангельських християн баптистів, Церкви адвентистів сьомого дня в Україні, Української християнської євангельської церкви, Об’єднання іудейських релігійних організацій України та Духовного управління мусульман України. Інститут релігійної свободи реалізує проєкт «Посилення спроможності церков у протидії домашньому насильству в Україні, особливо щодо жінок» за підтримки Канадського фонду місцевих ініціатив.

Патріарх УГКЦ Святослав різко розкритикував домашнє насильство та закликав духовенство відповісти на ці виклики. А Синод Єпископів УГКЦ оприлюднив Звернення щодо запобігання домашньому насильству та утвердження в Україні традиційних сімейних цінностей.

Читайте також: 

ПЦУ підтвердив свою позицію щодо боротьби з домашнім насильством і за сприяння партнерських організацій відкриває центри допомоги жертвам насильства.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 2-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button