Варто замислитись

Обманщики і обмануті

Личинка жука-наривника здобуває собі їжу абсолютно незвичним способом, але і їжа у неї непроста.

Личинки наривників вважають за краще харчуватися пилком і яйцями ос. І в їх арсеналі є хитрий обманний спосіб, як дістатися до їжі. Личинки групкою забираються на рослини і виділяють речовину, що пахне, як самка оси. Це привертає самця оси. Коли він підбирається досить близько, личинки наривників завантажуються на осу, яка ні про що не здогадується. Коли самець знаходить самку, наривники перебираються на неї. Вони залишаються з нею і тоді, коли вона починає рити в піску нору (до двох метрів). Туди вона відкладає одне яйце і залишає трохи пилку, щоб маленькій осі було що поїсти, коли вона вилупиться з яйця. Пилок і яйце – цієї кількості їжі цілком достатньо для личинок наривників, і незабаром вони виростають у дорослих жуків і залишають нору.

Складно стверджувати, що такий розумний обман організувався в результаті ланцюга випадковостей. Обман – цілком звичайна стратегія серед рослин і тварин. Ми вже говорили про орхідеї, які пахнуть, як самки бджоли, щоб залучити самців бджіл, які прилітають і запилюють їх. Самка павука Болас виділяє запах, який приваблює самців метеликів, яких павук ловить своїм ласо-Болас.

Біблія попереджає нас: ті, хто думають, що вони мудрі в цьому світі, обманюють себе. Світська мудрість на кшталт віри в еволюцію насправді божевілля.

Читайте також:

1 Послання до Коринтян 3:18

Схожі статті

«Нехай ніхто себе не обманює! Як комусь із вас здається, що він мудрий у цьому віці, хай дурним стане, щоб зробитися мудрим».

Джерело: День з Творцем

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. Ліпше назвати статтю “Ошуканці й ошукані”, або “Обманці та обмануті”. Суфікс -щик не досить поширений в українській мові. У московській – так.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button