Релігія

Християни, які втекли з Китаю, змушені знову переселятися після того, як Південна Корея відмовила у наданні притулку

Християнська громада, яка втекла до Південної Кореї з Китаю, тепер вирушила до Таїланду, щоб подати прохання про надання притулку через переслідування з боку китайської влади.

Джерело: christianpost

Віряни Святої реформаторської церкви Шеньчженя відмовилися від спроб отримати притулок у Південній Кореї після того, як їхні прохання неодноразово відхилялися з того часу, як члени громади втекли з південного китайського міста Шеньчжень у період з кінця 2019 до початку 2020 року.

Згідно з заявою, опублікованою в понеділок у The Wall Street Journal пастором церкви Пан Йонггуанге, близько 60 парафіян мали відвідати офіс ООН у справах біженців у Бангкоку, столиці Таїланду, щоб подати заяви на набуття статусу біженця.

Члени церкви також шукають можливості переселення до США та заявили про це американським дипломатам.

«Ми не можемо отримати будь-який статус через юридичні процедури в Південній Кореї, і США також не переселили нас», − заявив пастор.

За даними журналу, ця ситуація є рідкісною, оскільки в ній бере участь велика кількість вірян, які шукають притулку, що свідчить про занепокоєння тим, як китайський лідер Сі Цзіньпін ставиться до свободи віросповідання.

Члени громади в’їхали до Таїланду за своїми китайськими паспортами та звернулися безпосередньо до Агентства ООН у справах біженців. Деякі отримали туристичні візи, дійсні протягом 15 днів, тоді як інші просили продовжити візи, термін дії яких спливав у понеділок.

Хоча члени церкви в Шеньчжені могли залишитися в Чеджу, Південна Корея, поки оскаржували свої клопотання про надання притулку, цей процес міг тривати роки.

Члени церкви побоювалися помсти з боку китайського уряду та мали мало шансів на те, що їхні прохання про надання притулку будуть задоволені. Нещодавно деякі віряни повідомили про те, що їм надходять телефонні дзвінки, від китайських чиновників, які стверджують, що церква вчиняє злочини проти національної безпеки.

Крім того, члени громади повідомляли, що китайська влада допитувала їхніх родичів на батьківщині.

За даними журналу, влада Китаю вважає церкву незаконною, і часті переслідування переконали членів церкви поступово залишити Китай, починаючи з кінця 2019 року.

Невідомо, як довго парафіянам буде дозволено залишатися в Бангкоку, і багато хто побоюється, що їх депортують до Китаю, якщо у них закінчиться термін візи.

«Це небезпечно, але це і можливість, − сказав Йонгуанг. − Якби ми залишилися в Чеджу, ми не мали б жодних шансів».

Минулого місяця група ChinaAid, що базується в США, яка відстежує порушення прав людини в Китаї, повідомила, що християни жили в невеликих орендованих будинках на острові біля південного краю Південної Кореї, виконуючи рутинну роботу. Країна відмовила їм у притулку через вплив китайської комуністичної партії на східноазіатську державу.

Під час саміту IRF наприкінці червня президент та засновник ChinaAid Боб Фу заявив, що КПК намагалася використати технології, щоб встановити місцезнаходження пастора церкви та інших людей.

Фу також зазначив, що посольство Китаю в Південній Кореї дзвонило членам церкви на острові, щоб сказати їм, що вони зрадили свою країну і мають повернутися додому.

Партнери ChinaAid та Freedom Seekers International, організації, що допомагають переселитися переслідуваним християнам, часто відвідують християн на острові, «залишаючи на острові довготривалу американську присутність».

У червні 2021 року журнал повідомив, що християни Китаю хочуть переселитися до США, але вони не впевнені, що їхні прохання про надання притулку будуть задоволені.

У 2018 році уряд Китаю заборонив продаж Біблій у книжкових інтернет-магазинах по всій країні, щоб відповідати «білій книзі», яка диктувала відповідність «основним цінностям соціалізму».

У білій книзі йдеться, що китайські релігійні громади «мають дотримуватися напряму локалізації релігії, сповідувати основні цінності соціалізму, розвивати та розширювати прекрасну китайську традицію та активно досліджувати релігійну думку, що відповідає національним умовам Китаю».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 4-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button