Блог Сергія Головіна

Біблійні юрисдикції

Видатний англійський політолог XVI століття Джон Локк (1632-1704) формулює основоположний принцип правової системи громадянського суспільства в такий спосіб: «Оскільки всі люди рівні й незалежні, остільки жоден з них не повинен завдавати шкоди життю, здоров’ю, свободі або власності іншого; бо всі люди створені одним всемогутнім і нескінченно мудрим Творцем; всі вони – слуги одного верховного Владики, послані у світ по Його наказом і за Його справою».

Зверніть увагу: Локк – НЕ соціаліст, і міркує він аж ніяк не про республіканську систему правління або «народну демократію». Він – законослухняний підданий свого монарха. Так що, говорячи про загальну рівність і незалежність, він, дійсно, має на увазі саме всіх людей – від короля до самого бідного селянина, кожного – на своєму місці.

Слідуючи ідеям Локка, ми можемо виділити в суспільстві чотири основні правові сфери (юрисдикції) в порядку їх виникнення:

  1. Особистість;
  2. Сім’я;
  3. Церква;
  4. Держава.

Читайте також:

Порядок виникнення цих сфер визначає ієрархію юрисдикцій з точки зору як їх цінності, так і правової пріоритетності. Цілком природно повіряти вторинне первинним, а не навпаки. За біблійними переказами, і церква (в широкому сенсі, тобто співтовариство людей які поклоняються Богу), і сім’я, і ​​особистість існували й були наділені від Бога певними правами ще до виникнення держави. А тому права особистості, сім’ї та церкви пріоритетніші державних прав. Виходячи з цього, не церква, особистість або сім’я оцінюються за критерієм їх відповідності інтересам держави, а, навпаки, відповідність держави своєму призначенню перевіряється тим, чи захищає воно чи ні права й інтереси особистості, сім’ї, церкви.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Сергій Головін

Доктор філософії (Ph.D), доктор прикладного богослів'я (D.Min), магістр гуманітраних наук МА, релігієзнавство,, магістр природознавства (фізика землі), магістр педагогіки (фізика). Президент Християнського Науково-аполегетичного Центру.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Дивіться також
Close
Back to top button