Блог Сергія Головіна

Загравання з державою

Відповідно до Святого Письма, Церква – це не громадська організація або громадське об’єднання, а співтовариство тих, хто поклоняються Богу. Це не те, куди ми ходимо, а те, ким ми є завдяки нашим з Ним відносинам.

Члени Церкви можуть бути чи не бути громадянами держави, але сама Церква, як така, частиною держави не є. Вона існує в іншому вимірі, поза сферою її юрисдикції. Державна влада обмежена цим світом, Церква ж – «не від світу цього» (Івана 18:36).

Природно, що для держави такий стан речей дуже незручний. Тому вона постійно намагається перетворити Церкву в суспільний інститут, змусити її грати за своїми правилами – або через заохочення або ж через примус.

Держава може позбавити громаду реєстрації або, навпаки, звільнити її від оподаткування. Держава може відібрати церковну будівлю або виділити таку. Держава може переслідувати членів Церкви або надавати їм пільги.

Держава не може лише одного – припинити існування Церкви. Вірні Богу залишатимуться Церквою, де б і в яких обставинах вони б не перебували – і «під сонцем», і в вічності. Не держава наділила Церкву її правами, не їй їх у неї й відбирати.

Коли ж церква починає грати за правилами держави, любодіяти з царями земними й розкошувати, доставляючи багатства купцям земним (Одкровення 18:3), коли вона дозволяє владі перетворювати себе в суспільний інститут, вона тут же виявляється в підпорядкуванні держави й під її контролем. Як зауважив Г. К. Честертон, «добрі стосунки між державою і Церквою корисні для держави й шкідливі для Церкви».

Читайте також:

Яків, брат Господній, попереджає:

«Перелюбники і перелюбниці ви не знаєте, що дружба зо світом то ворожнеча проти Бога? Отже, хто хоче бути світові приятелем, той ворогом Божим стається. Або ви думаєте, що даремно Писання: “аж до заздрости дух, що живе в нас”?» (Якова 4: 4,5).

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Сергій Головін

Доктор філософії (Ph.D), доктор прикладного богослів'я (D.Min), магістр гуманітраних наук МА, релігієзнавство,, магістр природознавства (фізика землі), магістр педагогіки (фізика). Президент Християнського Науково-аполегетичного Центру.

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. І дійсно: правдива – ХРИСТОВА Церква не може і не має загравати з державою, некритично приймати і слідувати всім її правилам, світогляду та забаганкам. А особливо сучасного типу держави т. зв. “західної цивілізації” – відверто секулярно-безбожної і ліволіберально-содомської.
    В т. ч. підтримувати та агітувати, скажімо, за легалізацію одностатевих партнерств та надання їм, цим огидним збоченцям, права на “усиновлення” дітей.
    ,Чи не так, шановний п. Сергію ГОЛОВІН?! :)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button