Новини суспільстваХристиянські новини

Навіть низький рівень споживання алкоголю під час вагітності впливає на розвиток мозку дитини: ДОСЛІДЖЕННЯ

Нове дослідження Сіднейського університету виявляє, що навіть низький рівень споживання алкоголю під час вагітності може вплинути на розвиток мозку дитини й пов’язаний із більшими психологічними та поведінковими проблемами у молодості, що включає тривогу, депресію та погану увагу. Повідомляє офіційний сайт Сіднейського університету (sydney.edu.au).
Дослідження, яке очолило університетський Центр досліджень психічного здоров’я та вживання речовин імені Матильди, опубліковане в престижному американському журналі психіатрії. Цей центр є багатопрофільним дослідницьким центром, який прагне покращити здоров’я та добробут людей, які постраждали від спільного вживання речовин та психічних розладів.
Вплив низького рівня вживання алкоголю під час вагітності на розвиток дитини відносно невідомий, і тривалий час дискутувалось, чи існує безпечний рівень споживання.
Дослідники з’ясували, чи пов’язане будь-яке вживання алкоголю під час вагітності з психологічними, поведінковими, нервовими та когнітивними відмінностями у дітей віком від 9 до 10 років. Це дослідження вивчало вплив вживання алкоголю на низькому рівні під час вагітності. Низький рівень пиття вважався один-два напої за один раз, максимум шість напоїв на тиждень. В дослідженні брали участь 9 719 молодих людей.

Ведучий автор дослідження Бріана Ліз, кандидат наук у Центрі Матильда, сказала:

«Наше дослідження виявило, що навіть невелика кількість алкоголю, спожитого під час вагітності, може мати значний вплив на розвиток мозку дитини.
Попередні дослідження показали, що дуже сильне вживання алкоголю, наприклад, запої під час вагітності може завдати шкоди дитині. Однак це дослідження показує, що будь-яке вживання алкоголю під час вагітності, навіть низького рівня, асоціюється з тонкими, але суттєвими поведінковими та психологічними наслідками у дітей, що включає тривогу, депресію та погану увагу»
«Це дослідження настільки важливо, оскільки в Австралії близько 50 відсотків жінок вживають алкоголь до того, як вони знають, що вагітні, а 25 відсотків роблять це після того, як дізнаються. Переважна більшість споживає один-два стандартних напої за один раз, що, як показує це дослідження, достатньо для впливу на мозок дитини», – повідомила Бріана Ліз.

Старший автор, професор Марі Тессон, директор Центру Матильда, сказала:

«Ця інформація також важлива для жінок, які планують вагітність. Навіть при плануванні вагітності безпечніше утриматися від будь-якого пиття. Будь-яке вживання алкоголю з моменту зачаття протягом усієї вагітності може вплинути на розвиток мозку їхньої дитини».

Бріана Ліз доповнила:

«Дані показують, що повністю безпечного рівня споживання алкоголю під час вагітності не існує».

Також вона повідомила, що ці висновки важливі для сімей, клініцистів та політиків, які рухаються вперед.

Результати дослідження:

  • У ході дослідження 25 відсотків дітей піддавалися дії алкоголю ще в утробі матері; 60 відсотків цих дітей піддавалися вживанню алкоголю з його низьким рівнем; 40 відсотків – піддавалися дії на більш підвищеному рівні. Вищий вплив – три або більше напоїв за раз або сім і більше напоїв на тиждень.
  • Діти, які зазнавали низького рівню алкоголю ще в утробі матері в будь-який час, відчували більше психологічних/емоційних проблем (що включає тривогу, депресію та замкненість) та поведінкові проблеми (що включає слабку увагу та імпульсивність), ніж діти, які не піддавалися впливу.
  • Існувала 25-відсоткова підвищена ймовірність синдрому дефіциту уваги з гіперактивністю (СДУГ) у дітей, які піддавалися дещо вищому рівню алкоголю (приблизно 36 напоїв) у перші 6-7 тижнів вагітності.
  • Високе вживання алкоголю під час вагітності на ранніх термінах також було пов’язано з порушенням правил поведінки та агресією, і на 30 відсотків вищий ризик виявлення у дитини опозиційного зухвалого розладу, ніж неекспонована у молоді, яка не піддавалася впливу.
  • Спостерігалися відмінності в обсягу мозку та площі поверхні серед дітей, які зазнали впливу, що сприяло виникненню психологічних та поведінкових проблем.
  • Орієнтовна кількість вживаних напоїв під час вагітності становила від 0 до 90 із середнім показником 27. Більшість напоїв споживали в перші 6-7 тижнів до того, як стало відомо про вагітність.

Як повідомила Бріана Ліз, «діти відчували негативні наслідки, навіть якщо вони піддавалися низькому рівню алкоголю лише на дуже ранніх термінах вагітності (приблизно 16 напоїв протягом перших шести-семи тижнів), а потім мати переставала пити. Проблема у тому, що багато жінок не знають, що вагітні на такому ранньому терміні».
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button