СвітХристиянські новини

За словами прем'єра Вірменії, конфлікт між Азербайджаном і Вірменією може вилитися у велике міжнародне зіткнення

Азербайджанські військові повідомляють про те, що їм вдалося зайняти ряд сіл і взяти під вогневий контроль стратегічну дорогу під час свого «контрнаступу» в Нагірному Карабаху. Проте Вірменія це заперечує. Повідомляє BBC News Україна.
За словами BBC News Україна, загострення на фронті між Вірменією та Азербайджаном почалося 27 вересня зранку. Азербайджан стверджує, що його військові позиції та мирні населені пункти були обстріляні вірменами з Карабаху, через що у Баку (столиця Азербайджану) вирішили почати «широкомасштабну контрнаступальну операцію».
Водночас Єреван (столиця Вірменії) називає так дії супротивника заздалегідь спланованою провокацією Азербайджану за підтримки Туреччини. Бої почалися по всій лінії фронту в Карабаху.
Вірменія ввела воєнний стан та оголосила загальну мобілізацію офіцерів, прапорщиків рядових з запасу віком до 55 років. Згодом воєнний стан з понеділка вирішили ввести і по всій території Азербайджану. У країні вводять комендантську годину.

Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив про готовність «повністю вирішити» проблему конфлікту в Карабаху та «відновити історичну справедливість».
Водночас прем’єр Вірменії Нікол Пашинян відзначив, що вірмени готові до війни:

«Вірменський народ готовий до війни, адже завжди усвідомлював, що насаджувана в Азербайджані вірменофобія, ворожнеча і ненависть не могли призвести до інших результатів».

Водночас він попередив, що конфлікт може вилитися у велике міжнародне зіткнення.

«Широкомасштабна війна на Південному Кавказі, на порозі якої ми стоїмо, може мати непередбачувані наслідки і вийти за межі регіону, придбати масштаби, погрожуючи міжнародної безпеки і стабільності», – заявив Нікол Пашинян.

Азербайджанські медіа з посиланням на міністерство оборони країни повідомляють, що азербайджанські сили під час «широкомасштабного контрнаступу» змогли зайняти вісім сіл у Фізулінському та Джебраїльскому районах Нагірного Карабаху.
Міністр оборони Азербайджану Закір Гасанов на засіданні Радбезу заявив, що азербайджанській армії вдалося прорвати лінію оборони вірмен, а противник «повністю відступає».
Також азербайджанці стверджують про захоплення однієї з вершин на хребті Мурдоваг, що дозволило їм взяти під вогневий контроль (тобто – обстрілювати за потреби) дорогу Варденіс-Агадара, яка з’єднує Карабах з Вірменією.
Крім того, азербайджанці заявляють, ніби їхні військові оточили вірменський гарнізон міста Мардакерт (Агдер) і запропонували йому здатися. За словами BBC News Україна підтвердження цьому з незалежних джерел немає.
Вірменія ж і підтримувана нею «Нагірно-Карабахська республіка» (НКР) заперечують як захоплення супротивником сіл, так і оточення Мардакерта.

«Ця інформація не відповідає дійсності й вкладається в логіку інформаційної війни», – сказав речник міноборони НКР Сурен Сарумян місцевим медіа.

Як повідомляє BBC News Україна, у Єревані заявили про знищення трьох гелікоптерів, двох десятках безпілотників, тридцяти танків і живої сили ворога. У Баку традиційно це заперечили.
Натомість Азербайджан повідомляв про знищення кількох зенітних комплексів “Оса” супротивника.
Артур Саргсян, заступник міністра оборони Республіки Арцах, повідомив у Twitter:

«За попередніми даними, вірменська сторона має 16 вбитих і більше ста поранених».

Втрати Азербайджану невідомі.
Водночас обидві сторони повідомляють про загиблих і поранених цивільних.
За словами BBC News Україна, з вірменської сторони говорять про двох загиблих, а в Азербайджані – про п’ять вбитих цивільних, членів однієї сім’ї.
Водночас і Єреван, і Баку заперечують, що їхні війська вели вогонь по цивільних об’єктах.
Важливо молитися за мир між Азербайджаном і Вірменією. Тільки Бог має силу змінити серця людей і дарувати любов, мир та прощення.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button