Вживання алкоголю батьками несе великий ризик для немовлят
Вчені з’ясували, що немовлята мають значно підвищений ризик розвитку вади серця, якщо їхні батьки вживали алкоголь під час зачаття.
У дослідженні, опублікованому в Європейському журналі превентивної кардіології, було встановлено, що шанс народження дитини з вадою серця збільшився на 44 відсотки, якщо батько вживав алкоголь за три місяці до його зачаття.
Цей показник збільшився до 52 відсотків серед немовлят, народжених від батьків, які випивали безалкогольні напої — в дослідженні визначено, що до таких показників призводить коли вживається 5 і більше напоїв одночасно.
Це було набагато вище, ніж ризик для дитини з боку матерів, які випивали протягом трьох місяці до зачаття або протягом трьох місяців після народження дитини (16 відсотків).
Дослідження було проведене дослідниками Центрально-південного університету в Чанші, Китай, і ґрунтувалося на огляді 30-річного глобального дослідження споживання алкоголю та вагітності.
Дослідники рекомендували чоловікам відмовлятися від алкоголю за півроку до того, як намагатися завести дитину.
“Вживання алкоголю батьками значною мірою пов’язане з ризиком народження дітей з вродженими вадами серця, що підтверджує необхідність покращити обізнаність про здоров’я, щоб запобігти впливу алкоголю в період зачаття”, сказали вони.
Настанови NHS радять жінкам взагалі утримуватися від вживання алкоголю, якщо вони намагаються зачати.
Більше про вживання алкоголю:
- Чверть українців ніколи в житті не вживали алкоголю – соціологи
- Парламент прийняв закон, який підриває моральне та фізичне здоров’я нації
“Якщо ви вагітні або намагаєтесь завагітніти, найбезпечніший підхід — взагалі не вживати алкоголь, щоб мінімізувати ризики для вашої дитини”, — йдеться у повідомленні.
Чоловікам, зокрема, рекомендується пити не більше 14 одиниць алкоголю на тиждень, “рівномірно розподілених протягом трьох і більше днів”.
“Надмірне вживання алкоголю може вплинути на якість сперми”, – йдеться у повідомленні.
Джерело: christiantoday.com
[sc name=”futerblock” ]