РелігіяХристиянські новини

Наслідки радянського терору щодо релігії: у Запоріжжі відбулася конференція

В Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці відбулася конференція «Історична правда – як лікування ран минулого». Учасники обговорили наслідки радянського терору щодо релігійних конфесій, аби унеможливити таке в майбутньому. Повідомляє risu.ua з посиланням на suspilne.media.

Під час заходу учасники згадали знищення Греко-Католицької Церкви на теренах України, переслідування протестантських громад і жорсткий державний контроль над Православною Церквою за часів СРСР.

На зустрічі професор, академік Академії Наук Вищої Школи України, завідувач кафедри історії світового українства київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Сергійчук представив власні монографії. Він зазначив, що 8-го березня 1945 року Микита Хрущов вирішив розпочати знищення Церкви. Першим кроком до цього був арешт тих, хто відмовився переходити до Російської Церкви: Митрополита Сліпого, єпископів і духовенства.

За словами Володимира, російська влада, правонаступниця СРСР мала б вибачитися за ті безбожницькі, терористичні, репресивні акції проти людей, які мали свої переконання духовні.

А єпископ Запорізький і Мелітопольський Православної Церкви України владика Фотій підкреслив важливість у буденному житті не допускати людської байдужості, яка зробила так, що Церква стала інструментарієм.

Читайте також:

Ще на конференції виступили екзарх Донецький Української Греко-Католицької Церкви Степан Меньок, директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації Владислав Мороко.

Наслідки радянського терору щодо релігії: у Запоріжжі відбулася конференція

Наслідки радянського терору щодо релігії: у Запоріжжі відбулася конференція

Наслідки радянського терору щодо релігії: у Запоріжжі відбулася конференція

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button