Виявлена археологами рідкісна монета доводить правдивість історії, коли Ісус Христос розмовляв з міняльниками грошей

Археологи в Старому Єрусалимі виявили рідкісну срібну монету, яку використовували для сплати Храмового податку за часів правління царя Ірода. Це відкриття доводить правдивість історії, коли Ісус Христос розмовляв з міняльниками грошей. Повідомляє www.slovoproslovo.info з посиланням на christianheadlines.com.
Нагадаємо, що в Ізраїлі археологи зробили досить несподіване відкриття. Під час ревізії, яку археологи влаштували у фондах музею «Вежа Давида» в Єрусалимі, вченні виявили в коробці з артефактами рідкісну монету, відому як «шинський шекель» з давнього фінікійського міста Тир.
Річ у тім, що археологічний комплекс «Вежа Давида» включений в проєкт консервації. Завдання фахівців полягає в тому, щоб зберегти його від руйнування.
Попутно проводиться ревізія фондів місцевого музею. Так в руки археологів і потрапила коробка, про яку не згадували десятки років. У ній зберігалися артефакти, знайдені тут в 1980-х роках, коли був реалізований останній на цей час проєкт консервації комплексу.
В інтерв’ю CBN News Ейлат Лібер, директор музею, пояснив, що відкриття рідкісної монети надає додаткові докази історичної правдивості історії, коли Ісус Христос розмовляв з міняльниками грошей.
«З Євангелій ми знаємо, що Ісус відвідував Єрусалим … і що Він розмовляв із міняльниками грошей, – пояснив Лейбер. – Тут ми маємо докази, археологічні свідчення історичних джерел».
Як зазначено в чотирьох Євангеліях, Ісус очистив храм, звинувативши купців і міняльників грошей у перетворенні храму на «вертеп розбійників» (Синоптичне Євангеліє) або «дому торгового» (Євангеліє від Івана 2:16).
За даними істориків та богословів, у «Давидовій вежі», яка є старовинною цитаделлю, розташованою біля входу до Яффських воріт у Старому Єрусалимі, також знаходиться палац Ірода, де очевидно проходив суд над Ісусом Христом.
Директор зазначив, що відкриття шекелю пов’язує минуле, сучасність та майбутнє «Давидової вежі».
«Ви можете побачити, як минуле, сьогодення та майбутнє − насправді тут, у “Вежі Давида”. Під час роботи над майбутньою цитаделлю ми знайшли докази минулого. І насправді ми можемо знати більше про свою ідентичність. Християни можуть бачити, як джерела Євангелія оживають тут, в Єрусалимі», – підкреслив Лібер.
Такі монети використовувалися в період Другого Храму (близько 516 року до н. е. – 70 рік н. е.) і карбувалися в стародавньому фінікійському місті Тир. Вважається, що перші тирські шекелі були викарбувані в 125 році до н. е. і карбувались до 66 р. н. е., коли єврейський народ повстав проти Римської імперії. Приблизно в цей час римляни знищили Єрусалим у 70 р. н. е.
На думку вчених, знайдена рідкісна монета належала прочанинові й була призначена для сплати так званого храмового податку. Фахівці відзначають, що тирські шекелі досить часто згадуються в письмових джерелах періоду Другого Храму, але до наших днів їх дійшло вкрай мало.
Також відомо, що ширський шекель використовувався паломниками, які їхали до Храму на Пасху, Шавуот або Суккот.
Після відкриття монета стане частиною нової виставки в музеї наступного року.
Коротка довідка:
«Вежа Давида» – це стародавня цитадель, розташована недалеко від Яффських воріт біля входу в Старе місто в Єрусалимі. Вважається, що ця фортеця була побудована в II столітті до н. е. Згодом вона була зруйнована, але потім фортеця не раз відновлювалася і перебудовувалася аж до завоювання Єрусалиму османами.
Найвища цитадель цього комплексу має назву «Вежа Фазаеля».