Наше найбільш руйнівне припущення про небо

З усіх хибних уявлень, які ми маємо про Небо, яке є найбільш руйнівним? Це складне і важливе питання, яке потрібно вирішити.
Одного разу, проповідуючи про Нову Землю, я процитував уривки про спільне бенкетування в наших тілах після воскресіння. Після цього ветеран, який вивчає Біблію, запитав, чи справді я вірю, що ми будемо їсти та пити в потойбічному світі. Я сказав йому так, оскільки так сказав Ісус. Помітно приголомшений, він відповів: «Займатися фізичними вправами на небесах звучить страшенно недуховно». Стоячи там із тілом, яке Бог пообіцяв воскресити, його відштовхувала думка про вічне життя фізичної істоти.
І він такий не один. Багато християн, які вірять у Біблію, помруть, перш ніж заперечать доктрину воскресіння, але вони не повністю вірять у неї.
Я протягом усього життя спілкувався з євангелістами, які не розуміють, що означає воскресіння. Вони дійсно вірять, що проведуть вічність як безтілесні духи. Боже одкровення про воскресіння і Нову Землю − наш вічний дім – вислизає від них. Професор християнського університету написав: «Я був приголомшений і вражений, коли виявив, що переважна більшість моїх студентів не вірить у тілесне воскресіння». Деякі євангелісти навіть вважають, що ми стаємо ангелами, коли помираємо.
Якби я міг усунути одне переконання про Небеса, це була б єресь, що фізичний світ є ворогом Божого плану викуплення, а не його центральною частиною.
Небезпека христоплатонізму
Я ввів термін «христоплатонізм», щоб зобразити, як уявлення Платона про царство добрих духів і злий матеріальний світ викрали церковне розуміння неба. З христоплатонічної точки зору, наші душі займають наше тіло, як рак-відлюдник, що живе в черепашці.
Твердження Платона «Soma sema», «тіло, могила», відображало його віру в те, що ідеальний стан духу – це свобода від тіла. Єврейський філософ першого століття Філон намагався інтегрувати погляди Платона з юдаїзмом. У другому і третьому століттях деякі отці церкви, включаючи Климента і Орігена, наслідували Філона і переосмислювали Святе Письмо.
Але Біблія суперечить христоплатонізму від початку (Буття 1, Бог створив небо і землю) до кінця (Об’явлення 21, Бог переробить небо і землю). Сама Євангелія зосереджується на воскреслому Ісусі, який, як частина Своїй викупної роботи, воскресить Свій народ і світ, який Він створив для них.
У Буття 2:7 сказано: «І створив Господь Бог людину з пороху земного. І дихання життя вдихнув у ніздрі її, і стала людина живою душею». Адам ожив, коли Бог об’єднав його тіло і дух. Ваше тіло не просто вміщує вас; в згоді з вашим духом, то і є ви.
Ісус викупляє всю нашу особистість. Коли віруючі вмирають, наші духи потрапляють до теперішнього раю, а наші тіла йдуть у могилу, чекаючи воскресіння. Ми ніколи не будемо такими, якими Бог задумав, доки тіло і дух не возз’єднаються на небесах. І як наші нові тіла будуть не нетілами, а реальними тілами, так і Нова Земля буде справжньою землею, а не неземлею.
Безтілесне Євангеліє
Якщо ми віримо, навіть підсвідомо, що матеріальний світ за своєю суттю недуховний, ми проігноруємо або одухотворимо воскресіння. Деякі говорять про духовне воскресіння, але оскільки для сходу сонця потрібне сонце, воскресіння вимагає фізичного тіла. Ось що означає воскресіння.
Воскреслий Ісус запевнив Своїх учнів: «Погляньте на руки Мої та на ноги Мої, це ж Я Сам! Доторкніться до Мене й дізнайтесь, бо не має дух тіла й костей, а Я, бачите, маю» (Луки 24:39). Проте деякі євангелісти уявляють собі загробне життя, в якому ми стаємо привидами – саме те, чим Ісус запевняв Своїх послідовників, що Він не є.
Сатана хоче, щоб ми вірили, що вічне життя буде неземним і нудним. Тоді люди зосереджуються на списках бажань, думаючи, що тут і зараз їхній єдиний шанс на справжнє людське життя. Хто хоче бути привидом? Навіщо запрошувати інших провести вічність у небесах, на яку ми самі не сподіваємося? Наша радість, надія та мотивація євангелізації зменшуються. Намагатися розвинути апетит до вічності безтілесного існування – це все одно, що намагатися розвинути апетит до гравію.
Єдина хороша новина про цей погляд на Небеса полягає в тому, що він абсолютно хибний.
Справжнє вчення Біблії має вражати нас. Вічність у викупленому тілі, що живе в культурі, зосередженій на Ісусі, на Новій Землі, столиці планети нового Всесвіту? Це неймовірно хороші новини.
Що з теперішніми небесами?
Бог ніколи не змінюється, але небо буде змінюватися. Біблія вказує, що після нашого воскресіння Бог перенесе Своє центральне місце проживання на Нову Землю:
І бачив я небо нове й нову землю, перше бо небо та перша земля проминули, і моря вже не було. І я, Іван, бачив місто святе, Новий Єрусалим, що сходив із неба від Бога, що був приготований, як невіста, прикрашена для чоловіка свого. І почув я гучний голос із престолу, який кликав: Оце оселя Бога з людьми, і Він житиме з ними! Вони будуть народом Його, і Сам Бог буде з ними» (Об’явлення 21:1–3).
Нам сказано, що « І буде в ньому Престол Бога та Агнця, а раби Його будуть служити Йому» (Об’явлення 22:3). Небо є там, де Божий престол, де Він перебуває зі Своїм народом. Отже, Нова Земля буде Раєм на землі. Коли християни вмирають, ми йдемо жити з Богом замість Нього. Це теперішнє Небо. Але після воскресіння Бог зійде, щоб жити з нами замість нас. У майбутньому Небі на Новій Землі будмо не «ми з Богом», а «Богом з нами».
Ми помиляємося, коли плутаємо нинішнє Небо перед воскресінням з майбутнім після воскресіння, яке Бог зведе на Нову Землю. Нинішнє Небо «набагато краще» (Филип’ян 1:23), ніж наше життя під прокляттям гріха і страждань. Після смерті ми будемо «вдома з Господом» (2 Коринтян 5:8). Але я хочу сказати, що, як би це було чудово, ми не повинні думати про нинішнє Небо як про наш остаточний дім. Найкраще ще попереду – вічне і чудове життя, поклоніння та служіння вічно втіленому Ісусу на Новій Землі.
Світ, якого варто очікувати
Духи без тіл відповідають платонізму та східній містиці. Вони не відповідають християнству. Павло каже, що якщо немає воскресіння, ми повинні бути «найнещаснішими» (1 Коринтян 15:19).
Нові тіла і Нова Земля не є нашими винаходами; вони Божі. Він створив нас, щоб жити далі та правити землею, а Ісус став людиною, щоб викупити Своє творіння (Ісая 65:17; 66:22). Божий народ має надіятися на вічне життя у викупленому космосі (2 Петра 3:13). Це перспектива, яка змінює життя.
Нинішня земля, навіть під гріхом і прокляттям, рясніє підказками про Нову Землю: гори, воду, дерева, людей і міста. Поряд з іншими уривками, Об’явлення 21–22 зображує життя на Новій Землі знайомими способами. Ми будемо їсти, пити, працювати, грати, поклонятися, відкривати, винаходити та подорожувати в безгрішному світі, подібному – але навіть кращому – тому, що Бог створив для Адама та Єви. Слово нації вказує на воскресіння цивілізації, культури з відмінними етнічними рисами (Об’явлення 21:24, 26). У кількох уривках Нової Землі згадуються тварини (Ісая 11:6–9; 65:25). Чим може бути решта «усіх створінь» у Посланні до Римлян 8:19–22, як не тваринами, які разом із людьми стогнуть і чекають воскресіння.
Біблійні вчення про нове тіло і Нову Землю набагато надійніші та привабливіші
Ісус пообіцяв своїм учням «оновлення всього» (Матвія 19:28), що означає «новий світ». Петро проповідував, що Христос не повернеться «до часу відновлення всього, що Бог говорив устами святих пророків Своїх» (Дії 3:21). З Господом, якого ми любимо, віруючі вирушать у найвищу пригоду. Чудова Нова Земля чекає нашого дослідження та управління, на славу Божу. Ісус буде космічним центром; радість буде повітрям, яким ми дихаємо.
Християни вразливі до привабливих фальшивих вчень. За іронією долі, справжні біблійні вчення про нове тіло і Нову Землю набагато надійніші та привабливіші, ніж фальшивий христоплатонічний погляд на Небо. Навчаймо наших дітей і наші церкви тому, що є абсолютно правдивим і надзвичайно привабливим.
Читайте також:
Чи приваблює вас думка відчути воскреслий світ? Чи запалює вашу уяву усвідомлення того, що ми будемо жити довго і щасливо на планеті без гріха і страждань? Це частина гарних новин, якими ви ділитеся з іншими? Давайте ніколи не задовольнятися меншим, ніж повна широта обіцяного Божого спасіння – вічного життя з Божим народом на викупленій землі, якою керує Цар царів, якому ми будемо радісно поклонятися й служити йому вічно.
Джерело: churchleaders.com