Релігія

Всесвітня Рада Церков засудила вторгнення Росії до України та закликала до виведення військ

У заяві 11-ї Асамблеї Всесвітньої ради церков (ВРЦ) «Війна в Україні, мир і справедливість у Європейському регіоні» засудили незаконне та невиправдане російське вторгнення в Україну та закликали до припинення вогню, а також до негайного виведення російських військ.

Джерело: сайт ВРЦ

Заява була зроблена 8 вересня.

«Ми закликаємо всі сторони конфлікту поважати принципи міжнародного гуманітарного права, зокрема, щодо захисту цивільних осіб та цивільної інфраструктури, а також гуманного поводження з військовополоненими», — йдеться у заяві.

У заяві рішуче стверджується, що війна несумісна із самою природою Бога.

«Ми закликаємо всі сторони відступити і утриматися від військових дій поблизу Запорізької атомної електростанції та інших подібних місць, які можуть становити неймовірну загрозу нинішньому та майбутнім поколінням, — йдеться у тексті. — Ми приєднуємося до молитви за всіх жертв цього трагічного конфлікту в Україні, в регіоні та в усьому світі, щоб їх страждання припинилися, щоб вони могли втішитися і повернутися до життя в безпеці та гідності, і ми запевняємо їх у любові та супроводі глобальної спільноти церков ВРЦ».

У заяві продовжують: «Присутність представників церкви з України та багатонаціональної делегації Російської Православної Церкви разом із делегатами та учасниками церков-членів ВРЦ та екуменічних партнерів з інших країн Європи та з усіх регіонів світу послужила практичною можливістю для цієї зустрічі».

Заява також зобов’язує ВРЦ до «активного діалогу з питань, які розділяють нас — це основна мета ВРЦ, — йдеться в тексті. — Тому що питання, підняті цим конфліктом, справді глибокі та фундаментальні як для екуменічного руху, так і для всього світу, і потребують інтенсивного та стійкого діалогу для їхнього вирішення».

Текст закликає ВРЦ надати платформу для того, щоб усі голоси за мир були почуті та посилені.

«Завдання повоєнного відновлення буде важким і тривалим, з величезними гуманітарними, фінансовими та екологічними витратами, — йдеться у заяві. — Церкви покликані відігравати ключову роль у зціленні спогадів, примиренні та дияконській турботі».

У заяві також міститься заклик до значно більшого внеску урядів Європи та всієї міжнародної спільноти у пошук та зміцнення миру, а також у зміцнення процесів ненасильницького вирішення конфліктів, трансформації громадянських конфліктів та примирення.

Ми зобов’язуємося виконувати наш обов’язок покладати один на одного відповідальність за підтримку уз єдності у Христі», — йдеться у заяві.

У тексті викладаються надії на те, що всі держави — в Європі та в усьому світі — будуть дотримуватися букви та духу своїх зобов’язань з міжнародного права.

«Ми закликаємо всі держави забезпечити безпечні, регулярні та доступні шляхи та можливості для мобільності людей відповідно до міжнародних гуманітарних зобов’язань у галузі прав людини, а також вжити належних заходів проти зловживання вразливістю мігрантів та біженців».

Голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського Патріархату, голова делегації Російської Православної Церкви на асамблеї ВРЦ митрополит Волоколамський Антоній виступив із коментарем у зв’язку із прийняттям вищезгаданого документа.

«Делегація РПЦ не змогла підтримати голосуванням ухвалений Асамблеєю Всесвітньої Ради Церков документ «Війна в Україні, мир та справедливість у європейському регіоні». Водночас РПЦ з обережним оптимізмом оцінює позицію Всесвітньої Ради Церков, яка під час роботи над документом щодо українського конфлікту відмовилася від будь-яких звинувачень на адресу Російської Православної Церкви. На це не вплинув навіть «безпрецедентний політичний тиск», що виразився в тому числі у виступах на Асамблеї Президента ФРН та закликах низки інших осіб до виключення Російської Православної Церкви з організації. ВРЦ також визнала важливість масштабної гуманітарної місії РПЦ з підтримки біженців і жертв конфлікту, що здійснюється з благословення Патріарха Московського і всієї Русі Кирила», — зазначено на irp.news.

На думку глави ВЗЦС, фінальний документ залишився значною мірою політизованим. До нього не включили всі пропозиції Російської Церкви, що заважає делегації заявити про його підтримку. Представники РПЦ також сподіваються привернути більше уваги до історичної сутності конфлікту.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button