Новини суспільства

Незаконне усиновлення українських дітей дорівнює геноциду

Найпоширенішими злочинами російських окупантів проти українських дітей є їхня незаконна депортація до Росії та незаконне усиновлення російськими сім’ями. Про це розповів в інтерв’ю Укрінформ Уповноважений Верховної Ради Дмитро Лубінець.

Джерело: ukrinform

Уповноважений Верховної Ради зазначив, що РФ навіть змінила своє законодавство, щоб полегшити процедуру всиновлення саме українських дітей російськими сім’ями.

Лубінець запевнив, що усі ці дії РФ в юридичному сенсі називаються геноцидом.

«Це − геноцид української нації. Ми, знову ж таки, порушуємо питання про те, щоб інші країни це юридично визнавали, наразі є низка держав, які юридично це вже зробили», − сказав він.

За його словами, наразі неможливо встановити точну кількість українських дітей, усиновлених російськими родинами, проте вони роблять усе можливе для повернення українських дітей додому.

«Процес їхнього повернення максимально складний, і ми застосовуємо тут весь спектр можливостей, які у нас є. Якщо говорити про тих дітей, яких уже повернули, то це наче й невелика цифра, але про повернення кожної дитини можна сказати, що це окрема спецоперація», − пояснив омбудсмен.

Уповноважений додав, що раніше представники української влади запустили окремий інтернет-ресурс – «Діти війни», де є вся інформація про те, скільки дітей, зокрема депортованих, верифіковано, а скільки повернуто.

Читайте також:

Всесвітній день дитини відзначається 20 листопада. На що потрібно звернути увагу?

Зазначається, що 27 жовтня Міністерство закордонних справ України звернуло увагу на заяву уповноваженого з прав дитини при президенті РФ Марії Львової-Бєлової про незаконне усиновлення нею українського хлопчика, якого викрали рашисти в Маріуполі та порушує проти неї справу.

Також Дмитро Лубінець, коментуючи це усиновлення, наголосив, що російські чиновники, діяльність яких має бути спрямована на захист прав дитини, самі їх порушують.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!