Світ

Християни під загрозою на північному заході Сирії

Існує загроза власності, безпеці та існуванню груп релігійних меншин, включаючи християн, у північно-західній Сирії під фактичним управлінням Хай’ат Тахрір аш-Шам, колишньої філії Аль-Каїди та визнаної США терористичною групою. Про це йдеться в новій доповіді Комісії США з міжнародної релігійної свободи.

Джерело: christiantoday.com

Уряд порятунку під керівництвом HTS продовжує нарощувати свою адміністративну владу на північному заході Сирії, яка включає частини мухафази Ідліб, одну з останніх і найбільших оплотів проти уряду президента Башара аль-Асада, йдеться у інформаційному бюлетені USCIRF.

HTS, яка є конгломератом войовничих ісламістських сирійських повстанських угруповань, що розвивається, намагається ребрендингувати себе як законну громадську владу та продовжує «переслідувати релігійні меншини та перешкоджати їм вільно сповідувати свою релігію, забороняючи християнам дзвонити в церковні дзвони або тримати деякі релігійні церемонії».

«З 2015 року релігійні меншини, такі як християни та друзи, втратили свої будинки та землю на користь HTS та її попередників, − йдеться у інформаційному бюлетені. − За нинішнього Уряду Спасіння Комітет майна продовжує незаконно привласнювати приватну власність християн і або перерозподіляти її між членами HTS та їхніми сім’ями, або здавати в оренду внутрішньо переміщеним особам для прибутку Уряду Спасіння».

У ньому додається: «Докази свідчать про те, що ця схема конфіскації, яка включає «ціль» християн, може становити військовий злочин у вигляді грабежу».

Небезпечні умови релігійної свободи в Ідлібі та поблизу нього ускладнюють те, що HTS, який «залишається потужним джерелом салафітського джихадизму, який обмежує релігійну свободу неконформних мусульман-сунітів», культивує взаємні та політично доцільні відносини з Туреччиною, «яка сама по собі представляє явну загрозу для вразливих груп релігійних меншин через військові вторгнення в північну Сирію».

Спостерігачі підозрюють, що HTS «могла організувати нещодавні насильницькі напади на релігійні меншини, такі як вибух у липні 2022 року, спрямований на інавгурацію грецької православної церкви в Хамі — губернаторстві, яке HTS частково контролює».

Хоча Туреччина визнала HTS терористичною організацією, «можливо, в мовчазний обмін на послуги HTS як сторожового пса та сили безпеки, вона не активно перешкоджала групі повстанців отримати адміністративну владу в Ідлібі в останні роки», − каже USCIRF.

Якщо геополітичний розрахунок Сирії зміниться, жорстокість HTS може посилитися, попереджає USCIRF.

«Наприклад, якщо режим Асада поверне собі територію на північному заході, втрата HTS “державного будівництва” як законної платформи може підштовхнути її повернення до широкомасштабних актів повстання та тероризму з серйозними наслідками для релігійної свободи». Щобільше, група супроводжувала свої претензії на додаткові території наполегливими, а часом і жорстокими проявами релігійної ідеології».

У своєму щорічному звіті за 2022 рік USCIRF рекомендував Державному департаменту США перевизначити HTS як орган, що викликає особливе занепокоєння через постійні порушення свободи віросповідання, а Міністерству фінансів накласти цільові санкції на інших лідерів HTS.

Глобальна організація з боротьби з переслідуваннями Open Doors USA вважає Сирію 15-ю найгіршою країною у світі, коли йдеться про переслідування християн. Християнське населення близькосхідної країни скоротилося після початку громадянської війни в 2011 році. Сирія також є домом для кількох ісламських екстремістських груп.

За словами спостерігача, публічне вираження віри є небезпечним для християн у районах, де екстремісти контролюють територію.

Читайте також:

«Попри те, що суспільна загроза ІДІЛ значною мірою зменшилася, християни в Сирії все ще стикаються з щоденними переслідуваннями, які можуть перерости в насильство. У районах, де діють ісламські екстремістські групи, лідери історичних церковних громад можуть стати мішенню просто тому, що вони більш помітні», йдеться в інформаційному бюлетені Open Doors. «Але лідери інших християнських груп також уразливі, тому що вони можуть бути більш активними в євангелізації. Церковні будівлі повністю зруйновані в багатьох частинах Сирії, де ісламські екстремісти мали контроль (або продовжують зберігати контроль)».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button