Християнські новини

На півночі Іраку знайшли старовинне Євангеліє грецькою мовою

В іракському Мосулі виявили унікальний екземпляр Євангеліє, написаний вручну на грецькій мові і потім переведений на арамейську і ассірійську мови. Цінна знахідка датується 1860-м роком, Слово про Слово з посиланням на телеканал As Sumaria.
Батько Таутілус Масуд, священик однієї з православних церков Мосула, в яку передали знайдений манускрипт, вважає цю знахідку безцінною.
«Євангеліє служить зайвим підтвердженням християнства в Іраку і як символ того, що християни хочуть повернутися в Мосул, в свої будинки», – сказав священнослужитель і закликав усіх, кому вдасться знайти в місті будь-які релігійні книги, зв’язуватися особисто з ним: «Ми збережемо цю спадщину для нащадків ».
Згідно з офіційними даними, християни становлять близько 3% від 38-мільйонного населення Іраку. Після початку військових дій в 2003 році і активації ісламських радикалів десятки тисяч християн покинули Ірак, сотні віруючих були страчені або насильно навернені в іслам.

Більше про Євангеліє:

До 2014 року, коли Мосул був захоплений терористами з радикального угрупування «Ісламська держава», місто вважався історичним центром несторіанского християнства. У ньому поховані кілька пророків, що згадуються в Старому Завіті. За три роки, протягом яких терористи утримували Мосул, багато християнських пам’яток і місця поклоніння віруючих були знищені.

Джерело: blagovest-info

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!