Домашня»Новини»На християн біженців в Бангладеші здійснюють напади

На християн біженців в Бангладеші здійснюють напади

8
Поширень
Pinterest WhatsApp

22 християнські родини з етнічної групи рохінджа (етнічної групи, яка компактно проживає в штаті Ракхайн в М’янмі) зазнали нападу. Християнський пастор і його 14-річна дочка були викрадені, а християнська церква і школа були розграбовані в районі Кокс-Базар в Бангладеші, де проживають тисячі біженців, які втекли від етнічних і релігійних переслідувань в сусідній М’янмі, за даними правозахисної організації Human Rights Watch.

Незабаром після викрадення Тахера, християнського пастора-рохінджа і його дочки, в таборі Кутупалонг 2 велика група чоловіків побила жителів, розорила будинки і розграбувала особисте майно. Про це йдеться в заяві, що закликає владу Бангладешу надати захист.

Як повідомило радіо «Вільна Азія», напад було скоєно 27 січня чоловіками-рохінджа, які орудували мачете в християнській громаді.

Щонайменше, 12 християн-рохінджа були поранені і госпіталізовані, а постраждалі сім’ї були переведені в транзитний центр Організації Об’єднаних Націй.

Проти 59 підозрюваних нападників було порушено кримінальна справа. Група нападників також подала окрему скаргу пізніше, стверджуючи, що насильство було результатом того, що християни напали на мусульманина-рохінджа.

Деякі жителі табору підозрюють, що нападники пов’язані з Араканскою армією порятунку рохінджа, озброєною групою, представник якої заперечував і засуджував нападу на християн, повідомляє видання Benar News.

«Араканска армія порятунку рохінджа напала на нас, християн. Вони розграбували наші будинки і побили багатьох християн. Щонайменше, 12 християн проходять лікування в різних лікарнях і клініках », – сказав християнин Сайфул.

Сайфул сказав, що більшість віруючих в таборі прийняли християнство в М’янмі і що він і його сім’я переїхали в Бангладеш з Баулібазара в окрузі Маунддоу в М’янмі в 2007 році.

Близько 1500 християн-рохінджа живуть в таборах біженців, і більше 700 000 мусульманських рохінджа втекли в Бангладеш після того, як військові М’янми почали свою кампанію етнічної чистки в 2017 році.

Один християнин рохінджа сказав організації Human Rights Watch, що співробітники табору «намагаються уникати наших запитів про захист». Іншому християнину поліцейський жартома сказав, що, якщо місцеві християни хочуть бути в безпеці, вони повинні «відправитися на Місяць».

У доповіді про свій візит в Бангладеш в якості спеціального доповідача США з питання про становище в галузі прав людини в М’янмі Янхе Лі заявив в січні, що християни рохінджа «знаходяться в найбільш скрутному становищі».

«Вони сказали мені, що уряд М’янми переслідував їх за релігію, коли вони жили в Ракхайні, і тепер вони стикаються з ворожістю і насильством з боку невеликого числа інших жителів табору. 

Організація Human Rights Watch закликала владу Бангладешу «терміново знайти Тахера і його дочку і притягнути винних до відповідальності».

«Уряд повинен також негайно вжити заходів для захисту всіх вразливих груп в таборах біженців в країні, включаючи релігійні меншини, такі як християни рохінджа».

Джерело: CNLNEWS

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте журналістів slovoproslovo.info!

Кожне пожертвування має значення

Криза та епідемія – час, коли достовірна інформація життєво важлива. Але криза – це час, коли незалежні християнські медіа (а саме вони надають християнський погляд на все, що відбувається) дуже вразливі. Ваша підтримка важлива для нас і дозволить нам і далі робити нашу роботу.

Кожен внесок, неважливо наскільки великий він чи маленький, – це голос на підтримку християнської журналістики. Дякуємо!

Пожертвувати

Виберіть варіант, який вам найбільше підходить. Щиро дякуємо вам за вашу щедрість! .

Пожертву із-за кордону можна надсилати на картковий рахунок:

5168 7427 1505 4262 (JAKOBCHUK ANATOLIJ)

IBAN: UA343052990000026204691061008

Попередня стаття

Коронавірус чи туберкульоз, що загрожує Україні?

Наступна стаття

{:uk}В Росії почали переслідувати блогерів за "місіонерство" в соцмережах{:}{:ru}В России всплеск преследований блогеров за "миссионерство" в соцсетях{:}

Немає коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *