Християнські новини

На 70-річчя Китаю найбільша у світі церква готується знову піти в підпілля

Сьогодні, 1 жовтня 2019, відзначають70-ту річницю Народної Республіки Китаю. Це важлива віха для країни, яка пройшла довгий шлях з найтемніших днів відбудови після Другої світової війни та культурної революції. Зараз Китай є світовою супердержавою, де живе неймовірна винахідливість, неймовірний культурний експорт та економіка, яка впливає на світ. Тут також проживає майже 100 мільйонів християн.
Роками спостерігачі в усьому світі були приголомшені швидким ростом підпільної християнської церкви в Китаї. У Китаї налічується 97 мільйонів християн; це колосальна кількість, якщо врахувати, що зростання відбувалося за комунізму протягом 70 років.
Деякий час за останні 15–20 років здавалося, що, можливо, дні інтенсивного переслідування в Китаї закінчуються — християнам дозволялося відкрито молитися, і навіть незареєстровані церкви діяли відкрито і могли вільно поклонятися. Але в останні роки цей час, здається, минув.
Представники Open Doоrs, які таємно здійснюють моніторинг ситуації в Китаї, розповідають, що починаючи з 2017 року уряд Китаю здійснює тиск на служителів, намагається обмежити зростання церков, закриває деякі великі церкви. Церкви змушенні діяти в підпіллі, збиратися у малих групах.

Більше про переслідування в Китаї:

Християнам у Китаї, які постійно живуть і діють в умовах переслідувань, довелося адаптуватися. Не маючи достатньої кількості Біблій, вони вивчають її великими частинами на пам’ять.
За матеріалами opendoorsusa.org
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button