СвітХристиянські новини

Правоохоронці РФ зупинили богослужіння в церкві. Причину не пояснили

18 жовтня, у неділю, група правоохоронців зупинила релігійні збори в м. Орєхово-Зуєво (Росія). За словами очевидців, це були співробітники прокуратури, поліції (центр «Е») і ФСБ. Причину правоохоронці не пояснили.
Повідомляє inlight.news з посиланням на сайт проєкту «Стаття 28» та Слов’янського правового центру.
За словами очевидців, правоохоронці увірвалися в приміщення, де проходило богослужіння для молоді, на якому були присутні близько 10 молодих людей.
При цьому ніхто з правоохоронців не представився, про мету візиту учасникам зборів повідомлено не було. Група правоохоронців почала обшукувати приміщення, не ознайомивши нікого з присутніх з будь-якими рішеннями, що дають законні підстави для процесуальних дій.
Були вивернуті ящики письмового столу, сфотографовані документи, що містили персональні дані, у хлопців забрали паспорти, не дозволяли користуватися телефонами, не дозволяли нікому телефонувати.

Учасники релігійного зібрання без складання будь-яких процесуальних документів були затримані й доставлені в 1-й відділ поліції УМВС Росії по Орєхово-Зуєвському району, де у всіх були взяті пояснення. Також у хлопців були зняті відбитки пальців.
Молодих людей відпустили тільки після приїзду пастора. Співробітник прокуратури Клюкина С. В., яка виявилася помічником прокурора, викликала пастора в Орєхово-Зуєвську міську прокуратуру Московської області наступного дня.
У понеділок, 19 жовтня, в Орєхово-Зуєво виїхали адвокати Анатолій Пчелинцев і Станіслав Кулов. Як вони пізніше повідомили, в рейді правоохоронців брало участь близько 10 осіб, серед яких: помічник прокурора міської прокуратури м. Орєхово-Зуєва Клюкина С. В, оперативний співробітник карного розшуку на ім’я Галина, співробітник ФСБ Перлів Олександр та інші невстановлені особи.
Молодіжний пастор, за сумісництвом волонтера благодійного фонду Віктора Степанова, запитав у правоохоронців: «Навіщо ви зриваєте богослужіння?». Була відповідь: «Ми знаємо, що нам робити, а якщо будете «качати права», то у вас знайдуть наркотики або екстремістську літературу». Також співробітники цікавилися питаннями хрещення, десятини, а ще, яким чином здійснюється місіонерська діяльність. Питання ставили у провокаційній і знущальній манері.
Повідомляється, що в діях співробітників правоохоронних органів, як мінімум, вбачаються складники злочину, передбачені ч. 4. ст. 148 КК РФ (Незаконне перешкоджання діяльності релігійних організацій або проведення богослужінь, інших релігійних обрядів і церемоній… особою з використанням свого службового становища) і статті 286 КК РФ (перевищення посадових повноважень).

«Неприпустимі такі зухвалі та беззаконні дії, – прокоментував інцидент адвокат Анатолій Пчелинцев. – Це відбувалося при прокурорському працівнику, яка самоусунулася від виконання покладених на неї законом професійних обов’язків. Дії правоохоронних органів в цій ситуації не були засновані на законі, порушено цілу низку процесуальних норм і норм матеріального права».

«Релігійна громада існує як релігійна група, яка є частиною Російського об’єднаного союзу християн віри євангельської (п’ятдесятників) (РОСХВЕ(п)), ця інформація не від кого не ховається й надана увазі будь-якого користувача орендованих приміщень. До того, релігійна група повідомила про початок своєї діяльності в установленому законом порядку, отримала з територіального органу юстиції присвоєний обліковий номер, – пояснює адвокат, директор Інституту верховенства права Станіслав Кулов. – Релігійна група, щодо якої були вчинені неправомірні дії, не займалася екстремістською діяльністю, жодним чином не порушувала громадський порядок і чинне законодавство РФ. Дії правоохоронних органів, що зірвали богослужіння, коментувати адекватно взагалі вкрай складно».

«Виходить, що величезна армія правоохоронців штучно створює проблеми на рівному місці. Присутні на богослужінні молоді люди, серед яких було п’ятеро дівчат, після цього спектаклю «стражів закону» змушені звертатися за психологічною допомогою», – пояснив адвокат Анатолій Пчелинцев.

«Ми вкрай обурені тим, що сталося в місті Орєхово-Зуєва. В цей час ми ведемо моніторинг порушень права на свободу віросповідання, результати якого вельми сумні. Разом з командою правозахисників ми виїжджаємо в різні регіони нашої країни, щоб подібні випадки правового свавілля розголошувалися. Ми закликаємо вірян не мовчати, а кожен такий випадок робити максимально публічним, щоб оперативно реагувати на подібне усіма доступними законним засобами, й створювати, так би мовити, профілактичний ефект, щоб таке не повторювалося ніде в сучасній Росії», – зазначає адвокат Станіслав Кулов.
В цей час адвокатами готується звернення до вищих Правоохоронних органів з метою притягнення до відповідальності посадових осіб, які організували та брали участь в цьому беззаконні, а також звернення до Громадської палати РФ і Ради з розвитку громадянського суспільства і прав людини при Президенті РФ.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button