Блог Володимира Швеця

Чому діти неслухняні? І як виховувати дисциплінованих дітей?

Часто батьки добиваються слухняності від своїх дітей будь-яким методом, що дає миттєвий ефект. І очікують, що ті, силою своєї волі, мають вмить, змусити себе поводитись точно так, як від них цього вимагається.
Як вважаєте – це “дисциплінування” чи тиранія?

Мені подобається концепція, з книги “Від хорошого до величного”, щодо культури дисципліни. Хоча книга про світові бізнес-компанії, але принципи, що в ній описуються, дуже практичні для кожної людини. Тим більше для нас – татів. Бо ж ми відповідальні не просто за якісь світові корпорації, а за життя своїх дітей!

Послідовність така – дисципліновані люди ➡️ дисципліноване мислення ➡️ дисципліновані дії.
І дисципліновані дії – це остання складова ланцюжка. Перед діями – мислення, а перед мисленням – люди.

Дисципліновані люди

Дітей формує їхнє оточення. Найближче оточення – це сім’я. Коли члени сім’ї є дисциплінованими (починаючи від тата з мамою) – то є висока ймовірність, що діти зростатимуть такими ж.

Звичайно, що оточення дітей складається не тільки з тата, мами, братиків і сестричок. Суспільство навколо вносить свої корективи. Але й тут діти наслідують приклад батьків, спостерігаючи за ними у соціумі й комунікаціях – де, з ким і як вони спілкуються, хто на кого впливає і т.д. Спостерігають і переймають модель у своє життя.

Другий фактор – це дисципліноване мислення

Пам’ятаємо – тато це тренер для життя. І він має вчити своє чадо розуміти себе, свої сильні та слабкі якості, свої здібності, до чого має пристрасть і що виходить робити найкраще. Приймати виклики й брати відповідальність.
Згодом таких дітей не потрібно буде постійно мотивувати, просити, спонукати щось робити й кудись рухатись. Бо вони матимуть дисципліноване мислення.

Перші дві складові – це відповідальність батьків.

І якщо перші дві складових ланцюжка дисципліни присутні, то батьки мають усі підстави очікувати дисциплінованих дій від своїх дітей.
Підписуйтесь на оновлення публікацій ТАТО ВЛОГ

Telegram – https://t.me/TatoVlog
YouTube – https://www.youtube.com/c/ТАТОВЛОГ
Facebook – https://www.facebook.com/TATOVLOG
Instagram – https://www.instagram.com/tatovlog

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Володимир Швець

Чоловік однієї дружини й батько двох донечок. Тренер з відповідального батьківства від польської ініціативи Tato.net. З дружиною сімейні консультанти протягом 4 років. Належить до національної команди розвитку руху батьківства в Україні.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button