Для життя

Мозок і здоров'я

Вчені-медики не сумніваються в тому, що думки людини впливають на її здоров’я.
Клітини, що дають початок білим кров’яним тільцям, можуть безпосередньо контролюватися мозком за допомогою нервів. Мозок в цілому й окремі нейрони зокрема за допомогою мови гормонів вказують клітинам імунної системи напрям удару проти чужорідного вторгнення; за допомогою гормонів здійснюється і їх зворотний зв’язок. І, між іншим, було доведено, що стрес і сильне емоційне напруження погіршують цей зв’язок, послаблюючи імунітет.

Макрофаги, великі амебоїдні клітини, беруть участь у відновленні пошкодженої тканини, а також пожирають бактерії, віруси й інші чужорідні тіла. Ці клітини можуть поглинути навіть залізні ошурки! Але в стані стресу або при тривалій депресії організм виробляє особливі хімічні речовини, які знижують активність макрофагів.
думки людини
Будьте уважні! Зв’язок між мозком і здоров’ям не тільки свідчить про мудрість і всемогутність Творця, а й підтверджує біблійну істину. Апостол Павло в Посланні до Филип’ян, 4: 8 радить: «Наостанку, браття, що тільки правдиве, що тільки чесне, що тільки праведне, що тільки чисте, що тільки любе, що тільки гідне хвали, коли яка чеснота, коли яка похвала, думайте про це!». Ця порада корисна не тільки для душевного, але і для тілесного здоров’я.

Джерело: https://telegra.ph/Mozg-i-zdorove-03-09

[sc name=”futerblock” ]  

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button