Здоров'я

Кількість зараження на COViD-19 збільшилося, колапс не настав. Чому?

На початку пандемії COViD-19 вчені давали дуже песимістичні прогнози й стосовно захворюваності, і смертності. Тому уряди один за одним почали вводити дуже жорсткі обмеження. Бувало так, що влада вагалася вводити тотальний локдаун (наприклад Великобританія), але після значного приросту кількості хворих здавалася.
Пройшов час і реальність виявилася кращою за прогнози. Пандемія чи її перша хвиля почали спадати. Навіть у безкарантинній Швеції перехворіло трошки понад 10% населення і крива приросту хворих і померлих пішла донизу. В Україні карантин послабили (де-факто, люди його собі скасовували) і кількість випадків збільшилась, але теж не критично. Принаймні, збільшення в геометричній прогресії немає. Навіть наша слабка система охорони здоров’я не лягла і колапс не настав. Чому ж так сталося?

Дуже цікавими, на мій погляд, є дослідження, які вказують на роль суперпоширювачів (суперспредерів). Річ у тому, що мобільність великої кількості людей дуже обмежена. Їх маршрут слідування кожного дня майже той самий. І заразити вони можуть обмежену кількість людей. Натомість, є відносно невеликі групи дуже мобільних суперспредерів (~10% популяції), які відповідальні за 80% заражень. І якщо вони досягнуть колективного імунітету у своїх групах, то поширення епідемії значно сповільниться.
Це добра новина, яка потребує подальших досліджень, як і все інше. Але навіть аналіз протікання пандемії свідчить про те, що ситуація покращується вже після того, як кількість перехворівших перейде позначку 10%, а не 80, як прогнозувалося спочатку. В Україні, по різних даних ця кількість в районі 4-5%.
[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!