Християнські новини

Розкопки в Ізраїлі: виявлено унікальне древнє місто

Розкопки в Ізраїлі приголомшують. На півночі, неподалік від населеного пункту Ейн Айрон археологи розкопали руїни стародавнього міста, вік якого оцінили в майже 5 тисяч років. Вчені порівняли його з Нью-Йорком раннього бронзового століття. Видовищне відео з розкопок було опубліковано на сторінці Управління старожитностями Ізраїлю в соцмережі, передає www.slovoproslovo.info з посиланням на christianheadlines.com
розкопки
Відзначається, що площа виявленого мегаполіса становила близько 65 га, а його населення досягало 6 тисяч осіб. Там були виявлені громадські та приватні будівлі, райони, вулиці й провулки, які оточувала кріпосна стіна. Серед будівель унікального міста вчені виявили дуже великий будинок, не схожий ні на один з інших. Вони вважають, що це був храм або святиня, у дворі якого знаходився великий кам’яний басейн, який використовувався, на думку архітекторів, під час релігійних ритуалів.
“Це величезне місто, де тисячі жителів заробляли сільським господарством, торгували з різними регіонами й навіть з різними культурами й королівствами в цьому районі. Це Нью-Йорк бронзового століття, космополітичне і сплановане місто”, — відзначили керівники розкопок.
https://www.facebook.com/AntiquitiesIL/videos/2447790278876690/
Серед цікавих артефактів, виявлених на місці розкопок стародавнього міста, були циліндричний відбиток людини, кілька статуеток людей, тварин та інструментів, привезених з Єгипту. Також знайдені кременеві знаряддя, безліч гончарних і базальтових кам’яних судин.
Те, що ми називаємо храмом, є дуже унікальною спорудою, ми не знаємо нічого подібного”, – сказала “Дім Шалем” археолог Управління старожитностей Діна Шалем, повідомляє  Bloomberg.
“Навіть у наших найсміливіших уявах ми не вірили, що знайдемо місто з цього часу в історії”.
У заяві ІАА назвав древній мегаполіс “космополітичним та чітко спроєктованим  містом”, яке, як вважають, приголомшливо вдесятеро більший від знаменитого біблійного міста Єрихону.
“Ці дивні результати дозволяють нам вперше визначити культурні особливості мешканців цього району в давнину”, – додала група.

Більше про розкопки в Ізраїлі:

На жаль, попри те, що неймовірне відкриття було визнано історичними експертами по всьому світу, заплановане будівництво дорожніх робіт все ще планується продовжувати в цьому місці. “Всупереч своїй важливості, навряд чи щойно відкритий мегаполіс коли-небудь вітатиме відвідувачів, оскільки йому судилося швидко зникнути під запланованою дорожньою розв’язкою”, – написав Аріель Девід.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button