Актуальне

«Мачо», тиран чи голова?

Сучасні уявлення

Сильний, красивий, веселий, справжній «мачо» – хіба не таким собі уявляють ідеал сучасного чоловіка? З екранів телевізорів, шпальт журналів і газет, сторінок інтернет-сайтів нам так чи інакше пропагують і нав’язують певні стереотипи. Сьогоднішній еталон дуже відрізняється від минулих років. Чесний, порядний, гарний сім’янин і добрий працівник – це застарілий образ.
Багато чоловіків – невпинні «експериментатори». Не вийшло з однією дівчиною, то «риби в морі багато» – вдасться з іншою. А не з нею, то з третьою чи четвертою. Причин на це декілька. Одна з них – люди не знають, що таке взагалі родина, нащо вона потрібна, і хто вони в очах Бога, Автора сім’ї. Біблія говорить: «…Бо Я знаю ті думки, які думаю про вас, говорить Господь, думки спокою, а не на зло, щоб дати вам будучність та надію» (Єр.29:11). Себто у Бога є Свої думки і плани щодо життя людини (в тому числі й родинного), Він хоче дати нам майбутнє і надію, а не зв’язати по руках і ногах безкінечними правилами і законами, як дехто собі уявляє. Коли мова йде про створення сім’ї – тут не місце експериментам. Якщо хочеш мати майбутнє і надію, потрібно все робити правильно зі самого початку.

Звідки беруться проблеми?

Часто-густо чоловіки, не усвідомлюючи того, копіюють поведінку свого батька (якщо він, звісно, є). Але попереднє покоління також далеке від божественного еталону для наслідування. Парадокс, та коли батьки п’ють, діти говорять: «нізащо не буду таким, як він (чи вони)». Однак вже зі шкільної лави «пробують» пиво, потім горілку абощо, втішаючись «я ж не так, як він, я ж себе контролюю» чи «разочок із друзями можна»…
Сумний досвід доводить: здебільшого це омана, де «а», там і «б», і так далі, аж до «я», адже падати донизу простіше, ніж дертися вгору. І мова не тільки про алкоголь чи наркотики, а про спосіб життя взагалі, принцип побудови стосунків з іншими людьми.

Який вихід пропонує світ?

Чи є альтернативи? Незліченна кількість книжок написано про те, як «побудувати гармонійні стосунки з партнером» (ба, навіть не в родині, а «з партнером»!), як чоловіку бути «ковалем свого щастя». От тільки автори тих книжок, на превеликий жаль, забувають про головну інструкцію, укладену Богом – Автором сім’ї. Тільки з Біблії можна дізнатися про справжнє призначення чоловіка в родині. Один із біблійних героїв, цар Давид, пише: «Для моєї ноги Твоє Слово – світильник, то світло для стежки моєї» (Пс. 118:105). Цей світильник здатен розвіяти тьму гріхів, а також стереотипи і хибні уявлення чоловіків.

Що каже Біблія?

Всі звикли, що чоловік є годувальником жінки й дітей, та ще, максимум, захисником родини. І в цьому немає нічого неправильного. Та це далеко не все. Саме на чоловіка Господь, наприклад, покладає обов’язок виховувати дітей. Овва! Оце так! Ви нічого не плутаєте? – певно спитає наш читач. А як же «правило трьох «К» для жінок, виведене культурними німцями, якого століттями додержувалася вся західноєвропейська (та й слов’янська) цивілізація? «Kinder, Küche, Kirche» (діти, кухня, церква) – то споконвічна вотчина жінок… Та ні, не плутаємо.
Відкриваємо Біблію і читаємо: «…батьки, не дратуйте дітей своїх, а виховуйте їх у послухові й навчанні Господнім» (Еф. 6:4). І як же їх виховувати? Найефективніше – власним прикладом! А для цього сам чоловік має стати взірцем в усьому. Насамперед – у любові й повазі до жінки (матері) і в добрих, праведних ділах для оточуючих, суспільства. Де це таке написано? – спитаєте ви. Відповідаємо: там само: «Чоловіки повинні любити дружин своїх так, як власні тіла, бо хто любить дружину свою, той любить самого себе» (Еф. 5:28), «Бо ми Його твориво, створені в Христі Ісусі на добрі діла, які Бог наперед приготував, щоб ми в них перебували» (Еф. 2:10).
Щоб стати в родині не домашнім тираном, якого терплять, бо він заробляє гроші, а справжнім головою для жінки і дітей, чоловік має сам знати вчення Господа Ісуса Христа, стати Його учнем і послідовником. Сам від себе кожен із нас мало що може. Людська натура зіпсована гріхом. Тому Бог завжди Першим робить перший крок. Ісус народився, прожив праведне життя, помер страдницькою смертю на хресті й воскрес, щоби ми, люди, мали змогу через молитву каяття прийти до Батька Небесного. Бог любить усіх, і кожнісінька душа дуже важлива для Нього. Через жертву Христа стаємо насправді Його дітьми; живучи з Ним, пізнаючи Його волю, стаємо схожими на Батька, і тоді творимо праведні, добрі діла, що радують Його і людей навколо. Наше серце очищується від гріховних пристрастей і бажань, змінюється увесь стиль життя.

Більше про чоловіків:

Тільки подумайте, Ісус обрав Собі в учні 12 чоловіків, абсолютно різних за професією, соціальним статусом і поглядами на життя. Ісус зробив їх новими людьми, з новими пріоритетами і поглядами на цінність та унікальність людського життя. І ті дванадцять змогли «перевернути» цей світ язичництва, розпусти й ідолопоклонства, несучи віру в прощення, спасіння і вічне життя через Єдиного Спасителя – Ісуса Христа.
Дорогий друже, шановний чоловіче! Бог бажає цілковито змінити твоє життя, аби воно залишило чудовий слід любові й добрих справ, а не гіркоту розчарувань і невдач. І тут дійсно все у твоїх руках! Прийди до церкви, звернися до Бога, дозволь Йому змінити твоє життя на краще!
«А ви – рід вибраний, царське священство, святий народ, обраний народ, щоб звіщати чесноти того, хто вас покликав із темряви до дивовижного Його світла» (1 Пет.2:9).

Читайте головні новини “Слово про Слово” в соціальних мережах Facebook і Twitter

Читайте нас в Телеграм

Володимир Терещенко

 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button