Home»Новини»Свято Трійці – що потрібно знати про свято?

Свято Трійці – що потрібно знати про свято?

8
Поширень
Pinterest WhatsApp

Свято П’ятидесятниці, (Свято Трійці) Зіслання Святого Духа, християни відзначають на 50-й день після Великодня. Головний мотив святкування П’ятидесятниці для новозавітньої Церкви — це подія зіслання Святого Духа у вигляді вогненних язиків на апостолів на 50-ий день після Воскресіння Господнього. Тому це свято ще називається Зісланням Святого Духа.

Ісус воскрес і був з учнями 40 днів, після чого вознісся на небо, пообіцявши, що на учнів зійде Втішитель. «І вблагаю Отця Я, і Втішителя іншого дасть вам, щоб із вами повік перебував, Духа правди, що Його світ прийняти не може, бо не бачить Його та не знає Його. Його знаєте ви, бо при вас перебуває, і в вас буде Він» (Івана 14:16-17)

І ось на 50 день після Воскресіння Христа зійшов Святий Дух. «Коли ж почався день П’ятидесятниці, всі вони однодушно знаходилися вкупі. І нагло зчинився шум із неба, ніби буря раптова зірвалася, і переповнила ввесь той дім, де сиділи вони. І з’явилися їм язики поділені, немов би огненні, та й на кожному з них по одному осів. Усі ж вони сповнились Духом Святим, і почали говорити іншими мовами, як їм Дух промовляти давав» (Дії 2:1-4).

Саме зі сходження Святого Духа на апостолів починається історія створення святої вселенської Церкви, від якої ведуть своє походження всі сучасні християнські громади на нашій планеті.

Значення Дня Святої Трійці полягає в тому, що людям було показано велике таїнство – єдність Бога, що проявляється в трьох особах: Отець, Син і Дух Святий.

Якщо і Різдво і Пасха сповнені деякого смутку через усвідомлення того, що Ісусові потрібно пережити, то Трійця – свято радості, адже люди отримали Втішителя – Духа Правди, Віри, Любові, Вічності, Благодаті.

Більше про зіслання Святого Духа:

Цього року святкуємо Трійцю 16 червня. На свято родини збираються разом, йдуть в церкву, готують смачну їжу, відпочивають. В православ’ї дім прийнято прикрашати лепехою.

Читайте головні новини “Слово про Слово” в соціальних мережах Facebook і Twitter

Телеграм Слово про Слово

Читайте нас в Телеграм

 

Попередня Стаття

У Вашингтоні скасували Гей-парад через звуки пострілів

Наступна Стаття

«Мачо», тиран чи голова?

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *